gube status

Očajna večer Hrvata u NBA ligi: Bogdanović i Šarić bez poena iz igre!

Trojica Hrvata nastupila se u noći sa srijede na četvrtak u NBA ligi i samo je jedan uspio postići poen iz igre...

Čak 10 utakmica u NBA ligi odigrano je u noći sa srijede na četvrtak. Bila je to katastrofalna večer za hrvatske košarkaše, koji se nisu proslavili.

Prvi je na parketu poraz doživio Dario Šarić s Philadelphiom 76ers. Houston je slavio 105:104 šutem sa zvukom sirene Erica Gordona. Šarić je na parketu dobio 16 minuta, u kojima je ostao bez poena uz jedan promašeni šut. Upisao je dva skoka, asistenciju i jednu ukradenu loptu.

Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića teško su poraženi kod Oklahome City Thundera. Bilo je 114:96, Bogdanović je postigao četiri poena, ali je promašio svih sedam šuteva iz igre! Upisao je dva skoka i dvije asistencije.

Russell Westbrook predvodio je Thunder do pobjede s novim triple-doubleom, drugim u sezoni. Zabio je 28 poena, upisao 10 skokova i 16 asistencija. Carmelo Anthony je također upisao 28 poena, dok je Paul George zbog problema s osobnima ostao na svega 10.

Jedini Hrvat koji je zabio noćas iz igre bio je Dragan Bender. Nakon smjene trenera Phoenix je upisao i drugu pobjedu, ovog puta protiv Utah Jazza. Bilo je 97:88 za Sunse, a Bender je za 21 minutu upisao tri poena (1-4 šut), četiri skokva, asistenciju, ukradenu loptu i dvije blokade.

TJ Warren predvodio je Phoenix do pobjede s 27 poena za isto toliko minuta na parketu.

LA Lakersi slavili su protiv neporaženog Washington Wizardsa 102:99 nakon produžetka. Ivica Zubac nije dobio priliku na parketu, a Lakerse su do pobjede predvodili Brandon Ingram i Larry Nance Jr. s 19, odnosno 18 poena i po 10 skokova. Lonzo Ball upisao je šest poena, osam skokova i 10 asistencija.

Ante Žižić također nije dobio ni sekunde u drugom porazu Cleveland Cavaliersa ove sezone. Unatoč tiple-doubleu LeBrona Jamesa Cleveland je poražen kod ponajlošije momčadi NBA lige Brooklyna sa 112:107. Spencer Dinwiddie predvodio je Netse do pobjede s 22 poena, pet skokova i šest asistencija, dok je s druge strane LeBron, koji je drugu utakmicu zaredom startao na poziciji razigravača, upisao 29 koševa, 10 skokova i 13 asistencija.

Prvi poraz doživjeli su Memphis Griezzliesi, koji su na gostovanju kod Dallasa pali sa 103:94. Bila je to prva pobjeda Mavericksa nakon četiri poraza na otvaranju sezone.

San Antonio Spursi ostali su jedna od dvije neporažene momčadi (uz Clipperse) nakon što su rutinski prošli gostovanje kod Miami Heata. LaMarcus Aldridge predvodio je Spurse do pobjede s 31 poenom i sedam skokova.

NBA srijeda:

Miami Heat - San Antonio Spurs 100-117

Charlotte Hornets - Denver Nuggets 110-93

Detroit Pistons - Minnesota Timberwolves 122-101

Philadelphia 76ers - Houston Rockets 104-105
(Dario Šarić je igrao 16 minuta za Philadelphiju, bez pogodaka, upisao je tri skoka, 1 asistenciju i jednu ukradenu loptu)

Brooklyn Nets - Cleveland Cavaliers 112-107
(Ante Žižić nije igrao za Cleveland)

Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 114-96
(Bojan Bogdanović je odigrao 28 minuta, zabio je četiri koša, ugrabio dva skoka i upisao dvije assitencije i jednu ukradenu loptu)

Dallas Mavericks - Memphis Grizzlies 103-94

Phoenix Suns - Utah Jazz 97-88
(Dragan Bender je igrao 21 minutu za Phoenix, zabio je tri koša i upisao četiri skoka, jednua sistenciju, jednu ukradenu loptu i dva bloka)

Golden State Warriors - Toronto Raptors 117-112

Los Angeles Lakers - Washington Wizards 102-99 (produžetak)

2. Oklahoma City 2 2 .500 1
3. Minnesota 2 3 .400 1 1/2