Rekordni Miami

Babo drugi strijelac Jazza u porazu, Dončić opet ''poludio'' i izveo nešto što nije viđeno 54 godine

U dvoboju NBA lige Los Angeles Clippersi u svojoj su dvorani nadigrali Utah Jazz sa 105:94, a Ivica Zubac i Bojan Bogdanović imali su dobru večer.

Ivica Zubac i Bojan Bogdanović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Zubac je za 18 minuta na parketu upisao 11 koševa (šut 4-6) devet skokova i asistenciju, dok je Bogdanović bio drugi strijelac Utah Jazza s 19 koševa (šut 7-17) , uz tri skoka i četiri asistencije za 35 minuta igre. Kod domaćina je briljirao Kawhi Leonard s 30 poena, od čega je 25 zabio u drugom poluvremenu a kod Utah Jazza Donovan Mitchell s 36 koševa. Clippersi su trenutačno treća momčad Zapada s omjerom 5:2, a Utah je osma s 4:3.

Miami Heat slavio je protiv Houstona sa 129:100, a momčad s Floride oborila je klupski rekord jer je u prvoj četvrtini zabila čak 46 koševa. Miami ima start 5:1, što nisu imali od sezone 2012./2013. kada su osvojili naslov, a predvodio ih je Duncan Robinson (23).

LA Lakersi dobili su San Antonio Spurse sa 103:96, LeBron James upisao je drugi triple-double zaredom s 21 košem, 11 skokova i 13 asista, a Anthony Davis postigao 25 poena. Dejounte Murray (18) bio je najbolji kod Spursa. Lakersi vode na Zapadu s omjerom 5:1.

Kao i James, i Luka Dončić ubilježio je drugi zaredom triple-double u pobjedi svojih Dallas Mavericksa nad Cavaliersima (131:111). Slovenac je utakmicu završio s 29 poena, 14 skokova i 15 asista, više nego dovoljno za četvrtu pobjedu u šest utakmica Mavericksa. Dončić je time postao prvi igrač nakon Oscara Robertsona (1965.) koji je zabilježio najmanje 25 poena, 15 asistencija i deset skokova u dvije utakmice zaredom.