Ozljedio se Simon!

'Mravi' izgubili od Unicaje, ali još mogu u Top 16

Košarkaši Zagreba upisali su sedmi poraz u pretposljednjem kolu Eurolige. U Areni je španjolska Unicaja slavila s 82-67...

Prva četvrtina je obećavala, ''zagrebaši'' su prvu dionicu dobili s 22-20, ali su se nakon toga u potpunosti raspali. Unicaja je drugu četvrtinu dobila s 25-17, treću s 20-13 i u posljednju dionicu se ušlo s velikih 13 koševa razlike. Unicaja je rezultat do kraja utakmice samo održavala i na kraju slavila s uvjerljivih 15 razlike.

Ovom pobjedom Unicaja je prekinula niz od četiri poraza u Euroligi, te je ujedno došla na rub plasmana u Top 16. Zagreb još uvijek ima šanse ako u posljednjem kolu bude slavio u Kaunasu kod Žalgirisa uz očekivanu pobjedu Grka protiv Brose Basketsa.

Najefikasniji je kod Zagreba bio Krunoslav Simon, koji se na samom kraju utakmice ozlijedio, sa 16 koševa, dok je kod gostiju najbolji bio bivši ''zagrebaš'' Luka Žorić sa 16 koševa, osam skokova, te po dvije ukradene lopte i asistencije.

Spomenimo još da su zagrebački košarkaši izgubili čak 21 loptu u 40 minuta igre što je apsolutno previše za europsku utakmicu najvišeg ranga.

Zagreb 67
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 4 0

Uvjerljive su pobjede ostvarili domaćini u dvjema u srijedu odigranim utakmicama skupine C. Real Madrid svladao je Partizan sa 101-83, a Milano je na krilima Leona Radoševića bio bolji od Charleroija s 88-53.

Talijanski klub je pobjedom protiv Belgijanaca ostao u igri za Top 16, ali neće mu biti lako jer u posljednjem kolu gostuje kod Partizana. Protiv Charleroija je u srijedu sjajnu utakmicu odigrao bivši košarkaš Cibone Leon Radošević. Za samo 15 minuta igre ubacio je 17 koševa, uz šut 7-8 za dva poena i 3-4 s linije slobodnih bacanja. Dodao je tome i tri skoka te jednu blokadu i bio najefikasniji igrač utakmice i prvi prema valorizacijskom indeksu (21).

''Kraljevski klub'' je već u prvoj četvrtini pokazao u kojem će smjeru otići dvoboj protiv Partizana. Real je prvih deset minuta riješio rezultatom 27-15 u svoju korist i do kraja nije imao nikakvih problema na putu do sedme pobjede kojom se približio prvom mjestu u skupini.

Nikola Mirotić je s 21 poenom i osam skokova bio prvo ime kod Madriđana, a odličan je bio i Jaycee Carroll s 22 poena i tri skoka. Hrvatski reprezentativac Ante Tomić na parketu je proveo samo devet minuta (zbog problema s osobnim pogreškama), ali je svoju malu minutažu vrlo dobro iskoristio. Ubacio je osam koševa uz stopostotan šut (4-4 za dva poena) i dvije blokade. Kod Partizana je najefikasniji sa 16 poena bio Milan Mačvan.

Caja Laboral je u skupini A deklasirao Nancy s 90-55. Najbolji pojedinac kod Baska i ovom je prilikom bio bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović s 22 poena (4-5 dvica, 4-9 trica, 2-3 slobodna bacanja), te tri skoka i jednom asistencijom.