NOVI TRIPLE DOUBLE

Zadarski monstrum po običaju briljirao: Velika pobjeda na gostovanju kod FMP-a

Veliku pobjedu ostvario je Zadar u Beogradu.

Luka Božić (Foto: Zvonko Pavic / CROPIX)

Košarkaši Zadra ostvarili su šestu pobjedu u ABA ligi svladavši kao gosti u prvoj utakmici 12. kola regionalnog natjecanja beogradski FMP s 92-77 (23-26, 21-22, 26-14, 22-15).

Ponovno je sjajan bio Luka Božić koji je s 28 koševa, 12 skokova i 11 asistencija stigao do novog "triple-double" učinka i 44 valorizacijska boda, čime je postao glavni kandidat za najkorisnijeg igrača kola. Kapetan Zadra Marko Ramljak postigao je 16 poena, a po 13 su ubacili Dario Drežnjak i Karlo Žganec.

Strijelce FMP-a je sa 16 koševa predvodio Bojan Subotić, a po 14 su ubacili Nate Watson i Vojislav Stojanović.

Gosti odradili posao u drugom dijelu

Zadrani su do preokreta došli u drugom poluvremenu, u kojem su domaćoj momčadi dopustili samo 29 koševa, nakon što su u prvom primili 48. FMP je u 14. minuti imao prednost o 11 koševa (34-23), da bi momčad Danijela Jusupa do kraja poluvremena zaostatak svela na samo četiri poena (48-44).

Nakon vodstva u 9. minuti (23-21), Zadrani su ponovno do prednosti došli u 22. minuti (50-48) i od tada ga više nisu ispuštali. Otpor FMP-a je konačno slomljen početkom posljednje četvrtine, kad su gosti serijom 9-0 od 71-64 došli do +16 (80-64).

Zadar je s učinkom 6-6 privremeno došao na šesto mjesto, dok je FMP na 11. poziciji s 3-9. Vodeća Crvena zvezda ima 10-1, a druga je Igokea s 9-2, koja će u subotu (17 sati) ugostiti Cibonu. Split će u ponedjeljak (18 sati) biti domaćin beogradskoj Megi u zadnjem dvoboju 12. kola.