Susreti Eurocupa

Lončar odličan u Himkijevoj pobjedi, Perasović izbacio Rigu

Košarkaši ruskog Himkija su u posljednjoj, rezultatski nevažnoj utakmici 6. kola skupine J Eurocupa slavili na gostovanju kod francuskog Asvela s 83-79. Krešimir Lončar ponovno je bio odličan u redovima ruske momčadi...

Iako su na ulasku u posljednju četvrtinu imali velikih + 19, košarkaši Himkija su si u posljednjih 10 minuta utakmice maksimalno zakomplicirali život. Stigao je Asvel 10 sekundi prije kraja utakmcie na svega -3, ali već je bilo prekasno za nešto više od respektabilnog poraza od prvog favorita za osvajanje Eurocupa ove sezone.

Krešimir Lončar proveo je 17 minuta na parketu za vrijeme kojih je postigao 14 poena (4-5 za dva, 6-8 sa crte slobodnog bacanja) i uhvatio pet lopti pod obručima. Drugi Hrvat u ruskom klubu, Zoran Planinić, nije ulazio u igru.

Recimo i da je u potpuno, za nju, nevažnoj utakmici skupine I, Valencija hrvatskog stratega Velimira Perasovića slavila kao gost u Latviji kod VEF Rige. Iako je latvijskoj momčadi trebala pobjeda za prolaz, ili poraz češkog Nymburka u Francuskoj kod Gravelinesa (pobjeda Čeha 91-61), to joj momčad Perasovića nije dopustila iako je već odranije osigurala prvo mjesto u skupini.

Riga je porazom 82-71 i pobjedom Nymburka 91-61 ispala iz Eurocupa, dok će u četvrtzavršnicu Valencia i Nymburk.

Spomenimo i da je podgorička Budućnost, za razliku od momčadi iz Rige, ostala smirena na svom parketu u posljednjem kolu, u kojem joj je trebala pobjeda protiv već otpisane Krke. Slavili su košarkaši iz Crne Gore sa 63-58, te su unatoč Banvitovoj pobjedi nad najboljim klubom skupine (Spartak SPB, 68-61) prošli dalje. Najbolji igrač domaće momčadi bio je BiH-reprezentativac Kenan Bajramović s 12 koševa i sedam skokova. (TS)