Nešto bolji dojam

Hrvatska upisala drugi poraz u Ljetnoj ligi: Raspad sustava u četvrtoj četvrtini

Hrvatska košarkaška reprezentacija izgubila je u drugom nastupu na NBA Ljetnoj ligi u Las Vegasu od Brooklyn Netsa s 58:74.

Luka Babić i Džanan Musa (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Hrvatska je ostavila nešto bolji dojam nego u prvoj utakmici protiv Detroit Pistonsa, kad je u drugom poluvremenu uslijedio raspad sustava. Izabranici Veljka Mršića čak su i poveli u trećoj četvrtini te se držali sve do početka zadnje dionice.

Međutim, u četvrtoj četvrtini dogodio se popriličan pad, Netsi su zaigrali bolju obranu i počeli kažnjavati hrvatske pogreške. Nije previše pomogla ni zonska obrana i taj period Hrvatska je završila s rezultatom 10:20.

Najbolji strijelac u hrvatskim redovima bio je Antonio Vranković s 12 poena i osam skokova, dok je solidnu utakmicu odigrao i Željko Šakić, koji je nadodao double-double s 11 poena i 11 skokova. Nekoliko dobrih poteza imao je i Marjan Čakarun, koji je završio utakmicu s 11 poena.

Kod Netsa su najefikasniji bili Rodions Kurucs i bivši igrač Cedevite Džanan Musa svaki s po 15 poena.