Pala Britanija

Krunoslav Simon donio i drugu pobjedu košarkašima na turniru u Londonu

Hrvatska košarkaška reprezentacija došla je i do druge pobjede na turniru "London International Basketball Invitational"

Izabranici Josipa Vrankovića svladali su u 2. kolu domaćina Veliku Britaniju sa 75-70.

Naši su košarkaši slabo odigrali prvu četvrtinu u kojoj su Britanci stekli prednost 18-12. No, drugih je deset minuta Vrankovićeva momčad odigrala sjajno, primivši samo pet koševa. Dobila je Hrvatska tu dionicu s 23-5 i na poluvrijeme otišla s plus 12 (35-23).

Nakon dobro odigrane treće četvrtine (28-24) naša je reprezentacija u posljednjoj dionici pala, dopustivši Britancima da dođu na samo minus tri (69-66). Ipak, u samoj su završnici hrvatski košarkaši uspjeli sačuvati prednost i doći do vrijedne pobjede.

Najefikasniji je u našoj reprezentaciji, kao i dan ranije protiv Srbije, bio Krunoslav Simon sa 16 koševa.

U četvrtak Hrvatska u 19 sati igra protiv Australije.

London International Basketball Invitational, 2. kolo:

Hrvatska – Velika Britanije 75-70
Francuska – Australija 71-67
Srbija – Kina 87-53

Redoslijed: 1. Francuska 2-0, 2. Hrvatska 2-0, 3. Australija 1-1, 4. Srbija 1-1, 5. Velika Britanija 0-2, 6. Kina 0-2