Na pola koša

Košarka je sport u kojem deset igrača gađa obruč i Split uvijek dobije Cibonu: Žuti slavili protiv rivala 10. put zaredom

Košarkaši Splita u napetoj završnici pobijedili su velikog rivala deseti put zaredom...

U pretposljednjem susretu 6. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je na domaćem parketu, u hrvatskom derbiju, pobijedio Cibonu 77-76.

Gosti iz Zagreba bolje su otvorili utakmicu te su vodili tijekom cijele prve četvrtine koja je završila uz prednost Cibone 25-19. No, Split je sve okrenuo u drugoj dionici koju je dobio 24-13 te je na odmor otišao s tri koša prednosti.

Splićani su dodatno povećali prednost u nastavku dvoboja, a u zadnjoj četvrtini dugo su vremena držali Cibonu na odstojanju od deset ili više poena razlike. No, malo po malo gosti su se približavali kako se ulazilo u sami finiš susreta.

Kod 76-73 za Split gosti su imali dva napada, ali ni jednom ništa nisu napravili. Tek su u zadnjoj sekundi zabili tricu s kojom su došli na konačnih minus 1 (76-77).

Darko Bajo je odigrao odličnu utakmicu za Split te je ubacio 26 poena uz devet skokova. Žganec je dodao 14 poena (sedam skokova), a toliko je zabio i Perković. Kod Cibone su najbolji bili Amar Gegić (18 poena, sedam skokova i šest asistencija) i Roko Prkačin (10 poena, osam skokova i pet dodavanja).

Split je ostvario prvu pobjedu u sezoni te se izjednačio sa Zadrom (omjer 1-5), dok je Cibona trenutačno na 3-3, odnosno, vezala je tri poraza u nizu.

Zadnji susret ovog kola u ponedjeljak će odigrati Crvena zvezda i Mega.

ABA liga, 6. kolo:

Split - Cibona 77-76

FMP - Zadar 83-76

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷