NBA play-off

Knicksi ostali živi, Lakersi i Celticsi nadomak 2. kruga

Carmelo Anthony ubacio je 41, a Amare Stoudemire 20, uz 10 skokova, u 4. utakmici doigravanja Istočne konferencije NBA lige protiv Miami Heata. Košarkaši Knicksa su 89-87 pobjedom ostali "živi" u seriji, te smanjili zaostatak na 3-1...

New York je ovom pobjedom ujedno prekinuo neugodni rastući NBA rekord po broju uzastopnih poraza u doigravanju koji je sinoć (s nedjelje na ponedjeljak) zastao na brojci 13. Bila je to prva pobjeda Knicksa od 29. travnja 2001. godine.

Anthony je kod rezultata 84-84, 54.5 sekunde prije kraja, pogodio tricu za vodstvo, ali je u sljedećem napadu promašio dva od tri slobodna bacanja. LeBron James je 20-ak sekundi prije kraja ubacio koš i slobodno bacanje, te smanjio na samo -1 (88-87), da bi jedno promašeno i jedno ubačeno slobodno bacanje Stoudemirea, koji je zaigrao s povezom oko porezane ruke, omogućilo Miamiju napad za pobjedu s 15 sekundi do kraja.

Dwyane Wade je uzeo loptu, optrčao cijeli reket Knicksa, izvukao se na tricu i – promašio. Njegovi su ga suigrači u čudu gledali s obzirom da ni u jednom trenutku nije pokušao dodati loptu, dok su navijači Knicksa pali u ekstazu zbog prve pobjede u doigravanju nakon dugih 11 godina čekanja.

Spomenimo i da je u trećoj četvrtini New York ostao bez još jednog igrača zbog ozljede koljena – Barona Davisa. U jednom prodoru prema košu Davis je punom snagom pokušao "kočiti" s desnom nogom, ali koljeno nije izdržalo, te je iskočilo. Davis je parket napustio na nosilima. Prije njega Knicksi su zbog ozljeda koljena ostali bez Jeremyja Lina i Imana Shumperta. Peta utakmica igra se u Miamiju u srijedu.

Los Angeles Lakersi ostvarili su veliku pobjedu u Denveru protiv Nuggetsa kada su s 92-88 došli na jedan korak od plasmana u polufinale Zapadne konferencije. Kobe Bryant ubacio je 22 poena, Andrew Bynum 19, a Pau Gasol 13 za Lakerse koji su uspjeli u drugome poluvremenu nadoknaditi zaostatak od šest koševa nakon prve 24 minute igre.

Kod Nuggetsa je Danilo Gallinari bio najefikasniji s 20 poena i šest skokova, dok nijedan drugi igrač Denvera nije išao preko 15. Peta utakmica igra se u utorak u Los Angelesu.
Boston je lakoćom stigao do trećeg boda u seriji protiv Atlanta Hawksa kada je sa 101-79 slavio u svom TD Gardenu. Paul Pierce ubacio je 24 poena za 17 minuta igre, a Celticsi su otišli na 37 poena razlike u trećoj četvrtini prije negoli su sve zvijezde momčadi povučene s terena.

Rajon Rondo upisao je 20 poena i čak 16 asistencija, dok je Kevin Garnett dodao 13 koševa. Kod gostiju je Josh Smith, nakon što je propustio treću utakmicu zbog koljena, ubacio 15 poena i uhvatio 13 skokova, dok je Al Horford u svom povratku na parket nakon četiri mjeseca izbivanja ubacio 12 za 20 minuta igre.(TS)