Tomić bolji od Vuje i Perasa, Real u četvrtfinalu

Na vrlo uvjerljiv način upisali su košarkaši Real Madrida i četvrtu pobjedu u jednako toliko susreta euroligaškog Topa 16. Slavili su kod Efes Pilsena 77-60, uz dobre učinke hrvatskih centara u obje momčadi...

Ante Tomić odigrao je nešto više od 22 minute i iskoristio ih za 16 poena i šest uhvaćenih lopti. Iz igre je gađao 6-10, a sa crte slobodnih bacanja dodao dva ubačaja iz jednako toliko pokušaja. Uz Sergija Llulla, koji je susret okončao sa 17 koševa (trica 5-8) i pet asistencija, Tomić je u dresu Reala pokazao najviše, a momčad je i matematički izborila četvrtfinale Eurolige.

Dobru je partiju za sastav Velimira Perasovića, kojem je doživljeni poraz bio drugi u ovoj fazi natjecanja, pružio Nikola Vujčić. Učinak od sedam poena, šest skokova i tri asistencije ostvario je u nepunih 19 minuta igre.

Odigrane su i obje utakmice skupine E.

U Ateni je Panathinaikos koševima Mikea Batistea (12 poena) sa crte slobodnih bacanja postavio konačnih 76-74 za domaćina protiv Caja Laborala. Imao je španjolski gost priliku preko Fernanda San Emeterija (19 poena) poravnati rezultat, no, nakon prvog promašenog slobodnog bacanja San Emeterio je promašio i drugo, a potom je i Esteban Batista ostvareni skok u napadu propustio iskoristiti za dva koša kojima bi Španjolci izborili dodatno vrijeme.

Za Pao je sjajno odigrao Antonis Fotsis. Učinak od 22 poena i 11 skokova donio mu je valorizacijski indeks 40, samo 26 manji u odnosu na kompletnu momčad Caje koju je s 21 košem predvodio David Logan. Stanko Barać u devet odigranih minuta nije ubacio koš (promašio oba bacanja). Ostvario je po jednu asistenciju i blokadu u drugom porazu svoje momčadi.

Pobjeda je bila Panathinaikosova treća u ovoj fazi natjecanja.
Lietuvos Rytas je sa 70-65 bio bolji od Unicaje.