Derbi na Gripama

Split peti put ove sezone svladao najvećeg rivala

U derbiju 30. kola domaćeg prvenstva Split je pobijedio Cibonu sa 77:73.

Košarkaši Splita na svojim su Gripama nadigrali Cibonu sa 77:73 u derbiju 30. kola domaćeg prvenstva, što je peta pobjeda "žutih" u ovoj sezoni nad "vukovima" u isto toliko međusobnih dvoboja.

Split je bio bolji u prvom poluvremenu i poluvrijeme dočekao s devet koševa prednosti (43:34).

Cibona je odličnom trećom četvrtinom vratila nadu u prvu ovosezonsku pobjedu nad Splićanima, ali su domaći serijom trica napravili niz od 12:0 i tri minute prije kraja poveli sa 74:62

Nije bilo vremena za potpuni preokret

Cibona je ipak uspjela završnicu učiniti uzbudljivom i doći na samo tri koša zaostatka (76:73), ali za potpuni preokret je gostima ponestalo vremena.

Franko Grgić Tek mu je 18, a ide na Olimpijske igre: Mladi hrvatski plivač opisao težak put i najavio velike stvari divider

Za pobjednike je Marko Luković postigao 23 koša, Roko-Leni Ukić je ubacio 13, a Toni Perković 11 poena.

Cibonine strijelce je s 22 koa predvodio Darko Planinić. Roko Prkačin je ubacio 12 koševa uz osam skokova.

Zadar je i dalje vodeća momčad lige s učinkom 25-4. Cibona je druga s 24-6, a Split treći s 23-5. Četvrta je Gorica s 20-8.