Ajde, barem nešto

Hrvatski košarkaši prošli pretkvalifikacije za EuroBasket 2025., slijedi borba za Olimpijske igre

Hrvatska će ove pretkvalifikacije okončati gostovanjem kod Luksemburga u srijedu, a od 12. do 20. kolovoza će nastupiti na pretkvalifikacijskom turniru za odlazak na Olimpijske igre u Istanbulu gdje će joj suparnici u skupini biti Belgija, Švedska i Nizozemska.

Hrvatska košarkaška reprezentacija (Foto: Marko Lukunić/Pixsell)

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija 95-61 (20-12, 22-22, 21-8, 32-19) pobjedom protiv Irske u Dublinu u 4. kolu skupine G pretkvalifikacija za odlazak na EuroBasket osigurala je prvo mjesto u skupini dva kola prije kraja i nastup u glavnoj kvalifikacijskoj rundi.

Izabranici Josipa Sesara ozbiljno su krenuli u dvoboj, poveli sa 17-7 i već je tada bilo jasno kako će upisati još jednu, treću uvjerljivu pobjedu u ovoj fazi natjecanja. Irci se jesu približili na 25-23 u 13. minuti, ali nakon minute odmora koju je pozvao Sesar Hrvatska je ostvarila seriju 11-0 i ponovno se odvojila na osjetnu prednost.

Početkom drugog poluvremena još je bilo donekle neizvjesnih 42-36, ali boljom igrom u obrani Hrvatska se brzo odvojila na 57-39 i susret je definitivno bio riješen.

Dario Drežnjak sa 17 i Toni Perković sa 15 koševa predvodili su Hrvatsku, dok je Lorcan Murphy sa 12 ubačaja bio najefikasniji kod Irske.

Hrvatska je na vrhu ljestvice s maksimalnim učinkom od tri pobjede iz tri nastupa, dok je Irska pala na omjer 1-2. U skupini je još Luksemburg s omjerom 0-2.