Sad počinje ono pravo

Hrvatski košarkaši nastup u Londonu završili uvjerljivom pobjedom

Hrvatska muška košarkaška reprezentacija pobijedila je Kinu s 83-53 u ogledu 5. kola na turniru 'London International Basketball Invitational'. Time je Hrvatska nastup u Londonu okončala s tri pobjede i dva poraza...

Na ovome turniru su organizatori napravili generalnu probu za olimpijski košarkaški turnir slijedeće godine, dok su se europske selekcije pripremale za Eurobasket koji će za 10 dana početi u Litvi.

Hrvatska je u zadnjem kolu očekivano pobijedila Kinu 83-53 (35-31). S omjerom od tri pobjede (Srbija, Velika Britanija, Kina) i dva poraza (Australija, Francuska), odabranici hrvatskog izbornika Joke Vrankovića završili su natjecanje. Kinezi nisu dobili niti jednu utakmicu na turniru.

Hrvatska je nakon prvog poluvremena, u kojem je ostvarila prednost od samo četiri koša razlike, u nastavku zaigrala znatno bolje. Tako su naši košarkaši dobili treću četvrtinu s 26-14, a posljednju s 22-8. Konačnih +30 je ujedno i najuvjerljivije vodstvo koje je ostvarila naša selekcija u ovoj utakmici.

Najefikasniji u hrvatskoj reprezentaciji, za koju nisu nastupili ozlijeđeni Krunoslav Simon i Marko Tomas, bio je Bojan Bogdanović sa 16 koševa.

London International Basketball Invitational, 5. kolo:

Hrvatska – Kina 83-53
Velika Britanija – Australija (19.00)
Francuska – Srbija (21.30)

Redoslijed: 1. Francuska 4-0, 2. Australija 3-1, 3. Hrvatska 3-2, 4. Srbija 2-2, 5. Velika Britanija 1-3, 6. Kina 0-5