Bravooo!

Hrvatska u neviđenoj ludnici nakon dva produžetka srušila Švedsku i ostala u igri za SP

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je prvu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Hrvatska košarkaška reprezentacija pobijedila je Švedsku 98:105 nakon čak dva produžetka na teškom gostovanju.

Izabranici Damira Mulamerovića ostali su u igri za plasman na Svjetsko prvenstvo. Hrvatska je odigrala jednu od najluđih utakmica u svojoj novijoj povijesti i ostvarila prvu pobjedu nakon tri poraza protiv Slovenije, Finske i Švedske.

Karlo Matković je u zadnjoj sekundi zakucao za +7 što je jako bitno jer su Šveđani u Zagrebu slavili sa +6.

gol expired Šok za šokom za Ruse: Izbačeni iz Eurolige, odlukom pogođeni Hezonja i Perasović divider

Hrvati su se dvaput spašavali, Filip Krušlin je pet sekundi prije kraja izborio produžetak, a Goran Filipović tricom drugi produžetak.

Hrvatska gubila 15 razlike

Hrvatska je gubila skoro cijelu utakmicu, na poluvremenu je bilo 15 razlike (25:41) za Šveđane, da bi u zadnjoj četvrtini uslijedio preokret. Hrvatska je tri minute prije kraja povela s 73:70 i ušlo se u dramatičnu završnicu. Šveđanin Hakanson je 27 sekundi prije kraja pogodio tri slobodna bacanja za 79-77, a pet sekundi prije zadnje sirene Filip Krušlin izjednačava i odvodi utakmicu u produžetak.

Bijeg od rata EKSKLUZIVNO Ovako su se spašavali zarobljeni Hrvati u Ukrajini: Dinamo je puno pomogao divider

I u prvih pet dodatnih minuta su vodili Šveđani, a 16 sekundi prije kraja Goran Filipović pogađa tricu za 88:88, da bi Ramljak blokirao Hakansona, pa se ušlo u drugi produžetak.

Tricama Ramljaka i Krušlina Hrvatska dolazi do prednosti 96-90, a novom tricom Tomislava Zubčića dvije minute prije kraja za 101-95 i uz puno muke to su uspjeli zadržati dokraja.

Igrač Splita Goran Filipović je bio prvo ime kod Hrvatske s 29 koševa, Filip Krušlin je zabio 21, a Karlo Matković 16, dok je Šveđane predvodio Ludvig Hakanson s 31 ubačajem.

gol expired Tko će umjesto Rusa u kvalifikacije za Katar? FIFA ima ove opcije divider

U ovoj skupini je ranije Finska u gostima svladala Sloveniju s 83:79.

Finska ima tri pobjede, Slovenija i Švedska po dvije, a Hrvatska je jednu dok prve tri selekcije nastavljaju natjecanje. Dokraja kvalifikacija Hrvatska dočekuje Finsku, a gostuje u Sloveniji.