Pomogla Francuska

Hrvatice sa samo jednom pobjedom prošle u drugi krug EP-a

Izabranice Stipe Bralića odigrale su lošu utakmicu protiv Latvije ali su svejedno dočekale pobjedu Francuske i izborile prolaz u drugi krug...

Hrvatska ženska košarkaška reprezentacija poražena je u 3. kolu skupine D Europskog prvenstva u Poljskoj od Latvije sa 67:61 i tako kompromitirala svoje izglede u plasman u daljnji tijek natjecanja.

Utakmicu punu oscilacija odigrala je Hrvatska, a šest minuta prije kraja treće četvrtine nakon koša Ivezić imala je prednost od čak 15 koševa razlike (51-36). Međutim, tada su naše igračice nestale s terena, dopustile Latvijkama seriju 13-0 i do kraja susreta ubacile su tek deset koševa.

U posljednju četvrtinu Hrvatska je ušla s vodstvom 53-51, no puno tehničkih grešaka u napadu, kao i propusti u obrani doveli su Latvijke do trijumfa.

Najefikasnija kod Hrvatske bila je Jelena Ivezić s 14 koševa, a dvoznamenkaste su bile i Luca Ivanković s 12, te Antonija Mišura s 10 koševa. Latvijke je predvodila Gunta Basko sa 16 koševa.

Ovakvim ishodom reprezentacija pod vodstvom izbornika Stipe Bralića morala se nadati pobjedi Francuske nad Grčkom za plasman dalje, a to se i dogodilo.

U posljednjoj utakmici 3. kola skupine D, francuska reprezentacija očekivano je savladala Grčku 64:55 i tako pomogla Hrvatskoj da se plasira u drugi krug.

Francuskinje je do trijumfa vodila Sandrine Gruda sa 19 koševa i 8 skokova, a kvalitetnu pomoć imala je i u Emilie Gomis koja je upisala 10 koševa, 4 skoka i 3 asistencije. Kod Grkinja je najefikasnija sa 16 koševa bila Evanthia Maltsi.

Hrvatska je tako natjecanje u skupini D završila na trećem mjestu s jednom pobjedom (protiv Grčke) i dva poraza (od Latvije i Francuske), te je prošla u drugi krug, ali tek s dva prenesena boda (po bod za poraze od ekipa koje su prošle dalje, op.a.). Latvija je kao prvoplasirana prenijela četiri, a Francuska kao drugoplasirana tri boda.

U novoformiranoj skupini F, koja je nastala spajanjem skupina D i C, hrvatske košarkašice sada čekaju ogledi protiv Crne Gore, Španjolske i Poljske.

Sljedeća utakmica koja predstoji vrsti Stipe Bralića je ona protiv Crne Gore koja je na rasporedu u srijedu u 15.30h.