Final Four: Siena pregazila Tomićev Real, uzela treće mjesto

Siena je osvojila treće mjesto u košarkaškoj Euroligi nakon trijumfa nad Realom na Final Fouru u Barceloni.

Ove se nedjelje u Barceloni odlučuje o novom košarkaškom prvaku Europe, a u finalnom će meču, koji počinje u 16.30 sati, za krunu igrati Panathinaikos i Maccabi. U predigri tog ogleda su košarkaši Montepaschi Siene i madridskog Reala lovili treće mjesto na Final Fouru, a tu poziciju na kraju je uzela talijanska momčad koja je pobijedila 80-62.

Cijelu utakmicu je Siena provela u vodstvu. U prvom dijelu je razlika bila minimalna, no u nastavku je talijanska momčad često držala suparnika na odstojanu od desetak poena. Na kraju je završilo sa čak osamnaest razlike.

Jedini hrvatski košarkaš na Final Fouru, Ante Tomić u Realu, je postigao u nedjelju osam poena uz sedam skokova, četiri asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Na parketu je proveo 23 minute, a za dva poena je gađao 4-8.

Najbolji je kod pobjednika bio Kšištof Lavrinovič sa 17 poena, pet skokova i četiri asistencije. Kod Reala je bolji od ostalih bio Sergio Llull sa 23 poena.