Euroliga: U četvrtfinale prošli Caja Laboral i Panathinaikos

Panathinaikos i Caja Laboral u posljednjem su kolu izborili plasman među osam najboljih...

Nakon ovog četvrtka i svih utakmica 6. kola Top 16 faze košarkaške Eurolige, poznato je osam momčadi koje su se plasirale u četvrtfinale...

Parovi su: Barcelona - Panathinaikos, Caja Laboral - Maccabi, Real Madrid - Valencia i Olympiacos - Montepaschi Siena. Igra se na tri pobjede, a prve su utakmice na rasporedu 22. ožujka.

Prije posljednjeg 6. kola u skupini E je bila zamršena situacija, odnosno, zadnje kolo su tri momčadi dočekale s omjerom 3-2. Panathinaikos je gostovao kod Unicaje i njih je pobjeda sigurno slala prema četvrtfinalu. Do nje su i došli uz kontrolu od prve do zadnje minute. Pobijedili su 77-61, a sa 18 poena je njihov najbolji strijelac bio Nicholas Drew. Sa 12 poena i osam skokova je prvo ime domaćina bio bosansko-hercegovački košarkaš Nedžad Sinanović.

U direktnom duelu je Caja Laboral pobijedila u gostima Lietuvos Rytas i tako spriječila najveće iznenađenje Top 16, odnosno, prolaz Litavaca u četvrtfinalu. Caja Laboral je time osvojila prvo mjesto u skupini, a odličnu je utakmicu za španjolsku momčad odigrao hrvatski košarkaš Stanko Barać koji je ubacio 13 poena uz šest skokova, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte. Za dva poena je gađao 5-7, dok je pogodio i jednu tricu.

U skupini F nije bilo dramatike oko prolaza, jer su se Barcelona i Maccabi već ranije probili među osam najboljih. U zadnjem je kolu Barcelona kao domaćin pobijedila Union Olimpiju 76-58, a za goste je Damir Markota, za 18 minuta, postigao devet poena uz četiri skoka i jednu asistenciju. Za dva poena je gađao 4-5, a s linije slobodnih bacanja 1-2.

Nezainteresirani Maccabi je, pak, poražen kod Lottomatice u Rimu 82-69.