Euroliga: Tomićev Real poražen, igrat će se peta

O pobjedniku španjolskog ogleda u četvrtfinalu Eurolige će odlučivati zadnja, peta utakmica. U četvrtoj, igranoj u Valenciji, istoimeni domaćin je pobijedio madridski Real sa 81-72...

Četvrta je utakmica bila, kao i sve ranije, potpuno neizvjesna, iako je domaćin konstantno imao blagu rezultatsku prednost. Realova napadačka igra je ponajprije bila bazirana na hrvatskom košarkašu Anti Tomiću koji je vrlo dobro koristio forsiranje suigrača, pa je utakmicu završio sa 20 poena, što je bilo najviše ne samo u redovima madridske momčadi, već gledajući sve igrače na parketu.

Pamesa Valencia 81
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 3 0

Za 23 minute Tomić je još upisao tri skoka, dvije asistencije, ali i tri izgubljene lopte. Za dva poena je gađao 7-10, a s linije slobodnih bacanja 6-7. No, uz sebe je Tomić imao mali broj raspoloženih suigrača, kao i što je Real posljednju četvrtinu odigrao obrambeno slabo. Primili su u njoj 22 poena, uz mnogo lakih koševa domaćina.

Valenciju je, pak, do slavlja vodio sjajni Omar Cook koji je ubacio 16 poena uz sedam asistencija i pet ukradenih lopti.

Odlučujuća peta utakmica se igra u Madridu iduće srijede.