Euroliga: Maccabi, Siena i Panathinaikos na Final Fouru

Nakon četvrtih utakmica četvrtfinala ovosezonske košarkaške Eurolige poznata su tri kluba koja će u Barceloni nastupiti na Final Fouru. U pitanju su Maccabi, Panathinaikos i Montepaschi Siena...

Jedino će u ogledu Real Madrida i Valencije o ukupnom pobjedniku odlučivati peta utakmica.

Prva vijest nakon četvrtka je definitivno ispadanje aktualnog prvaka Europe - košarkaša Barcelone. Nakon što su dobili prvu utakmicu igrači katalonskog kluba su izgubili iduće tri. U ovoj posljednjoj Barça najmanje može žaliti za pobjedom budući da je Panathinaikos od starta imao prednost, a tijekom zadnje četvrtine su se odlijepili i na preko deset poena razlike. Tako je i završilo, sa 78-67 za Panathinaikos.

Panathinaikos 78
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 4 0

Domaća publika na Final Fouru će tako ostati prikraćena za gledanje svojih junaka, a u četvrtoj utakmici je bilo mnogo krivaca što se ispisao takav scenarij. Diamantidis je postigao 11 poena uz pet asistencija i četiri skoka. Calathes je dodao 12 uz po tri skoka i uspješna dodavanja, dok je Fotsis ubacio 11 uz šest skokova. Kod Barcelone je najbolji bio Vazquez sa 14 poena i šest skokova.

Montepaschi Siena je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Olympiacosa doživjela blamažu, ali je zato dobila sva tri iduća ogleda. Ovog četvrtka su na svom parketu slavili 88-76 u utakmici gdje su imali konstantnu prednost. Pucački ih je predvodio Malik Hairtson sa 25 poena, uz sedam skokova i tri asistencije, dok su kod poraženih po 16 ubacili Gordon i Bourousis.

I na kraju, Maccabi je još jednom razbio Caja Laboral u Tel Avivu. Ovaj je put bilo 99-77, makar je španjolska momčad vodila na poluvremenu (52-51). No, u nastavku je Maccabi napravio 48-25 i proslavio lagani prolaz prema Barceloni. Najbolji domaći igrač je bio Jeremy Pargo sa 26 poena i sedam asistencija.

Kod gostiju je hrvatski centar Stanko Barać igrao 22 minute i zabio 10 poena uz dva skoka, jednu asistenciju, ali i pet izgubljenih lopti. Iz igre je gađao 4-4, a za jedan poen 2-6. Sa 17 poena je prvo ime Caja Laborala bio bosanski košarkaš Mirza Teletović.

Ekipa - - - 3 0

Tako će u polufinalu Final Foura igrati Panathinaikos i Montepaschi Siena, dok Maccabi čeka pobjednika iz "španjolskog derbija".