Euroliga: Ciboni podnošljiv poraz u Barceloni

Cibona je dožvijela poraz u 1. kolu Eurolige na gostovanju u Barceloni rezultatom 80-66...

Košarkaši Cibone startali su u novu sezonu Eurolige, a na početku su odmah morali odraditi najteže moguće gostovanje. Igrali su kod aktualnog prvaka Europe - Barcelone...

Sve je prošlo prilično bezbolno za Cibonu. Otputovali su doživjeti poraz, no naglasak je bio na tome da ne upišu katastrofu. I uspjeli su u tome, Barcelona je slavila s tek 80-66.

Katalonska momčad je, mora se priznati, veliki dio utakmice odigrala u uspavljujućem ritmu i iako su kod 20-ak poena plusa mogli otići i na veću prednost (tijekom treće četvrtine), opuštajuća igra je zapravo bila ruka spasa Ciboni.

Najbolje je vidjeti broj poena Cibone, pa su tako u prvom dijelu hrvatski košarkaši zabili samo 20 poena (u drugoj četvrtini tek osam poena), no u nastavku su prvo ubacili 21 u trećoj, a 25 u posljednjoj četvrtini.

Bojan Bogdanović je još jednom bio prvo ime Cibone, pa je utakmicu završio sa 28 poena uz tri skoka, dvije ukradene i pet izgubljenih lopti. Za dva poena je gađao 8-16, za tri poena 3-7, a s linije slobodnih bacanja 3-3. Vrlo dobar je bio Leon Radošević sa 15 poena, devet skokova i čak pet ukradenih lopti, dok je Rok Stipčević dodao 12 poena i sedam asistencija.

Kod Barcelone su najviše, po 14 poena, ubacili Juan Carlos Navarro i Ricky Rubio.

Barcelona 80
Igrač Min. Šut 2 Šut 3 Šut 1 Sko. Ast. Poe.
Ekipa   - - - 3 0

Iznenađenje večeri je poraz moskovskog CSKA na domaćem terenu od Armani Jeans Milana. Talijani su dobili utakmicu sa 88-73, a vrlo često su tijekom ogleda imali i preko 20 poena razlike. Europska premijera za Dušana Vujoševića prošla je tako vrlo loše, a takvom ju je prvenstveno učinio Aleksej Pečarov koji je zabio 23 poena za goste. Gađao je odličnih 5-7 za tri poena, kao i 4-6 za dva poena.

Caja Laboral je u večeri velikih brojki pobijedila u Vitoriji Maccabi sa 94-78. U svemu se dobro snašao hrvatski košarkaš Stanko Barać koji je za 23 minute zabio 11 poena uz pet skokova. Uglavnom je stajao na liniji slobodnih bacanja (7 od 8), dok je iz igre gađao 2-5.

Bosansko-hercegovački košarkaš Mirza Teletović je ubacio 16 poena uz 4-8 za tri poena, dok je najbolji igrač Caja Laborala bio David Logan sa 25 poena.

Spomenimo i da je Cholet u Sieni zabio samo 44 poena, odnosno, četiri poena (!) u zadnjih deset minuta.