Eurochallenge Cup: Poraz Zadra od Oostendea

Košarkaši Zadra izgubili su kao domaćini u dvorani Krešimira Ćosića od belgijskog Oostendea sa 85-73 u ogledu 3. kola druge faze natjecanja po skupinama FIBA-ina Eurochallenge Cupa u skupini L…

Belgijski Oostende je na poluvremenu imao 12 koševa prednosti (48-36), a četiri i pol minute prije kraja vodili su gosti s 22 koša razlike (81-59). U završnici su Zadrani uspjeli samo ublažiti poraz.

Najefikasniji u momčadi Zadra bili su Amerikanci, krilni centar Brandon Brown sa 19 koševa i 5 skokova, te bek Chester Mason s 11 koševa uz 6 skokova i dvije asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Miro Bilan dodao je 10 koševa i 9 skokova.

U drugoj utakmici skupine, Prostejov je kao domaćin pobijedio Lokomotiv Kuban sa 67-66.

Oostande je vodeći sa sve tri pobjede, dok preostale tri momčadi imaju pobjedu i dva poraza.