realu treće mjesto

CSKA je prvak Europe: Srušili Efes u finalu, vrlo dobra partija Simona

Simon je bio ponajbolji igrač Efesa, ali ipak je slavila ruska momčad.

Sergio Rodriguez i Shane Larkin (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Košarkaši moskovskog CSKA osvojili su naslov europskih prvaka pobjedom 91:83 (29:20, 15:22, 24:20, 23:21) u finalu završnog turnira Eurolige protiv Anadolu Efesa u španjolskoj Vitoriji.

Za moskovski sastav ovo je osmi naslov kontinentalnog prvaka, a prvi nakon 2016. godine.

Hrvatski košarkaš Krunoslav Simon odigrao je odličnu utakmicu za Anadolu Efes, za 30 minuta postigao je 15 koševa (šut za dva 2-10, trica 3-6, slobodna bacanja 2-2) uz 10 skokova i dvije asistencije.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Cory Higgins i Will Clyburn s po 20 koševa, dok je Shane Larkin predvodio Efes sa 29 poena.

CSKA je preuzeo kontrolu utakmice serijom 11:0 krajem prve četvrtine kojom je ostvario prednost od 29:17. Simon je s pet uzastopnih koševa pokrenuo 11:3 seriju Efesa kojom je turski sastav do poluvremena smanjio zaostatak na 44:42.

Krajem treće četvrtine CSKA je stigao do najveće prednosti od 14 razlike (68:54), ali Efes se do isteka tog dijela igre ponovno uspio primaknuti i tricom Larkina sa sirenom smanjiti na 68:62.

Efes se nije predavao niti kada je CSKA košem Higginsa poveo sa 83:71 četiri i pol minute prije kraja, već je tricama Simona i Micića te koševima Dunstona i Larkina smanjio na 85:81 dvije minute prije isteka vremena.

No nakon Higginsovih pogođenih slobodnih bacanja za 87:81 Larkin je promašio dvije trice u istom napadu, čime je propala posljednja prilika turskog sastava za potpuni povratak.

Treće mjesto osvojio je madridski Real, koji je svladao Fenerbahče s 94:75 (24:16, 14:24, 31:23, 25:12).