Nemilosrdni Cleveland

LeBron i društvo povijesnom utakmicom uništili Boston i postavili nove rekorde

Branitelji naslova prvaka NBA Cleveland Cavaliers su sinoć u drugoj utakmici finala Istočne konferencije poveli s 2-0 u seriji pobijedivši Boston Celtics na njihovom terenu sa 130-86.

Prvo ime utakmice bio je LeBron James koji je zabio 30 koševa i osmu utakmicu zaredom u playoffu postigao minimalno 30 koševa, Kevin Love je dodao 21 koš uz 12 skokova, a Kyrie Irving 23. Cleveland je ujedno izjednačio rekord po broju uzastopnih pobjeda u doigravanju (13).

Cleveland je od početka kontrolirao utakmicu, na kraju prve četvrtine vodi s 14 koševa da bi tu prednost povećao na čak 41 koš na poluvremenu i na 46 koševa prednosti nakon tri četvrtine. 41 koš prednosti na poluvremenu novi je rekord NBA doigravanja.

Celticsi su drugo poluvrijeme igrali bez Isaiaha Thomasa koji je ozlijedio desni kuk, a najbolji strijelac u njihovim reodvima bio je Jaylen Brown s 19 poena.

Treba spomenuti kako je ovo najveći poraz u povijesti prvoplasirane momčadi jedne konferencije u playoffu.

Sljedeća utakmica se igra u nedjelju u Clevelandu.