Cibona vodila na poluvremenu u Sieni, a onda...

Košarkaši Cibone u 6. kolu Eurolige doživjeli su visok poraz 64:90 protiv talijanskog Montepaschija, jedne od najboljih momčadi u Europi.

Perasovićevi košarkaši nisu izdržali. Iako su senzacionalno vodili na poluvremenu 36:34 usred Siene protiv moćnog Montepaschija, uz solidnu igru, drugi dio Cibosi su izgubili s čak 28 razlike i tako u konačnici doživjeli još jedan težak poraz.

Domaći košarkaši, koji su u Euroligi dosad izgubili samo od Barcelone, dvoboj su prelomili na samom početku drugog dijela, kada su silovitom serijom preokrenuli rezultat i otišli na prednost iznad 10 razlike, a u zadnjoj četvrtini prednost je sve više rasla do konačnih +26.

U redovima Cibone najbolji su bili Lukša Andrić s 14 koševa i 7 skokova, te Marko Tomas s 10 koševa, dok je u redovima Montepaschija briljirao McIntyre s 15 koševa i izvrsnim šutom, a isto toliko zabio je i Sato.

Cibona nakon šest odigranih utakmica ima omjer 1-5, ali je još uvijek u igri za prolazak među 16 najboljih.

Euroliga, skupina A, 6. kolo:

Montepaschi Siena - Cibona 90-64

Barcelona - Fenerbahçe 89-55

Asvel - Žalgiris 77-67

Redoslijed: 1. Barcelona 6-0, 2. Montepaschi Siena 5-1, 3. Fenerbahçe 3-3, 4. Asvel 2-4, 5. Žalgiris 1-5, 6. Cibona 1-5.