Cibona teško poražena od Olimpije u Draženovom domu

Košarkaši ljubljanske Olimpije pobijedili su u Zagrebu Cibonu 85-59 u pretposljednjem srazu 24. kola regionalne NLB lige...

Igrači Velimira Perasovića tonuli su sve dublje kako je utakmica odmicala. Na poluvremenu su bili na sedam koševa minusa (38-45), nakon treće četvrtine na minus 12 (49-61), da bi posljednjih deset minuta izgubili 24-10.

Gosti su odradili utakmicu bolje prvenstveno u šuterskom smislu. Pogodili su 11 trica iz 24 pokušaja, dok su ih domaći gađali 5-20. Manje su igrači Jurija Zdovca izgubili lopti (9-12), više su puta skočili (31-27), a dominirali su posebno u kombinatorici (18-10 u asistencijama).

Sašo Ožbolt s 21 košem, uz sjajan šut (3-4 za dvicu, 3-4 za tricu, 6-6 slobodna bacanja), Vidmar Gašper (17 koševa, 8 skokova) i Edin Bavčić (16 koševa, 8 skokova) predvodili su gostujući sastav.

Od Ciboninih uzdanica pratio ih je dostojno tek Jamont Gordon s 18 koševa, osam skokova i četiri asistencije. Solidan je još bio 20-godišnji Leon Radošević s 12 koševa i pet skokova. Ciboni je ovo bio peti poraz ove sezone u regionalnoj ligi, te drugi u 12. domaćem dvoboju. Hemofarm je 24. siječnja odnio pobjedu iz Draženovog doma rezultatom 57-55.

Ovom pobjedom puno su, u nastojanju plasmana na Final Four, dobili Ljubljančani. Izgubili su košarkaši Zagreba, koji su i dalje na istom učinku kao i Olimpija, a nadali su se pomoći sugrađana.

NLB liga, 24. kolo:
Cibona – Olimpija 59-85

Redoslijed: 1. Cibona 19-5, 2. Partizan 18-5 (-1), 3. Hemofarm 15-9, 4. Olimpija 14-10, 5. Budućnost 14-10, 6. Zagreb 14-10, 7. Zadar 12-12, 8. Cedevita 12-12...