Cibona razbila Himki i ostala u igri za četvrtfinale!

Košarkaši Cibone napokon su dobru igru okrunili pobjedom u Top 16 fazi Eurolige. U 5. kolu skupine H Cibona je u Zagrebu razbila ruski Himki 82-63...

Time je Cibona zadržala teoretsku šansu da se dokopa drugog mjesta na ljestvici koje vodi daljnji krug natjecanja. U prvom ogledu s Himkijem je poražena 83-70, no ovom prilikom su otišli iznad 13 razlike, te pobijedili rusku momčad sa 19 poena plusa.

Do kraja skupine Cibona mora čekati pobjede Olympiacosa (sutrašnju domaću protiv Caja Laborala i u zadnjem kolu u gostima kod Himkija), dok hrvatska momčad, pak, mora slaviti u Vitoriji u zadnjem kolu.

Sjajna druga četvrtina odvela je Cibonu prema velikom uspjehu. Zadržali su suparnika na samo osam poena u deset minuta, te su odmor dočekali sa plusom 40-25.

U nastavku je prednost otišla na još većih 53-30 (26. minuta), ali su gosti uspjeli doći na trinaest poena zaostatka krajem treće četvrtine. No, novi preokret u opasnosti nije bio jer je Cibona vrlo brzo podigla razliku na iznad 20 poena razlike i mirno dočekala kraj utakmice i prvu pobjedu u Top 16.

Jamont Gordon je ubacio 23 poena uz osam skokova i tri assitencije, dok je Bojan Bogdanović dodao 22 poena uz devet skokova. Kod Himkija je najviše (16) ubacio Keith Langford.

Euroliga TOP 16, skupina H, 5. kolo:

Cibona - Himki 82-63

Olympiacos - Caja Laboral (četvrtak)

Redoslijed: 1. Olympiacos 4-0 (-1), 2. Caja Laboral 2-2 (-1), 3. Himki 2-3, 4. Cibona 1-4.