solidni žižić i šarić

Bojan Bogdanović predvodio Pacerse do nove pobjede, double-double Zupca

Bojan Bogdanović nastavio je predvoditi svoje Indiana Pacerse prema visokom mjestu Istoka uoči doigravanja.

Bojan Bogdanović (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Bojan Bogdanović je sinoć opet bio najbolji strijelac u pobjedi svojih Indiana Pacersa koji su sa 103-98 kod kuće pobijedili New York Knickse. Ivica Zubac je u porazu svojih LA Clippersa od Portland Trail Blazersa upisao double-double, a Ante Žižić je u porazu Cleveland Cavaliersa ubacio 12 koševa.

Bogdanović je u 36 minuta zabio 24 koša (šut iz igre 9/16, trice 3/8) uz četiri skoka i dvije asistencije za pobjedu Indiane, prvu nakon dva poraza.

Pacersi su u zadnjih pet i pol minuta dopustili New Yorku seriju od 12-4 i promašili su zadnjih deset šuteva prije nego je Darren Collison zabio koš 24 sekunde prije kraja za vodstvo od 101-95.

Collison je utakmicu završio sa 16 koševa, a Myles Turner je dodao 15 uz devet skokova. Emmanuel Mudiay je predvodio poraženu momčad sa 21 poenom. Mario Hezonja nije ulazio u igru za New York.

Ivica Zubac je bio odličan u porazu LA Clippersa od Portland Trail Blazersa koji su u gostima slavili sa 125-104. Hrvatski je košarkaš upisao double-double sa 10 koševa (šut iz igre 4/15) i 15 skokova te dvije asistencije u 22 minute provedene na terenu.

Najbolji strijelac utakmice i Portlanda bio je CJ McCollum s 35 ubačaja od čega je 23 zabio u zadnjoj četvrtini. Damian Lillard je dodao 20 koševa i 12 asistencija za osmu pobjedu Portlanda u zadnjih 11 utakmica. Montrezl Harrell je predvodio Clipperse sa 22 koša i 11 skokova.

I Ante Žižić je upisao solidan učinak u porazu Cleveland Cavaliersa od domaćih Philadelphia 76ersa 99-106. Žižić je odigrao 34 minute i ubacio 12 koševa (šut iz igre 6/12) uz pet skokova i dvije asistencije.

Ben Simmons je bio najbolji kod pobjedničke momčadi sa 26 poena, 10 skokova i osam asistencija, a Joel Embiid je ubacio 17 koševa uz 19 skokova za svoj pedeseti double-double ove sezone. Najučinkovitiji kod Clevelanda bio je Collin Sexton sa 26 koševa.

Poraz su upisali i Minnesota Timberwolvesi Darija Šarića, od njih su bolji bili domaći Denver Nuggets sa 133-107. Hrvatski košarkaš je u porazu svoje momčadi sudjelovao sa devet koševa (šut iz igre 4/7, trice 1/2) uz četiri skoka , jednu asistenciju i dvije ukradene lopte.

Jamal Murray je sa 30 koševa bio najbolji strijelac Denvera, a Karl-Anthony Towns, koji se vratio na teren nakon jedne utakmice pauze, predvodio je Minnesotu sa 34 koša i deset skokova.

NBA liga, rezultati:

Dallas Mavericks - San Antonio Spurs 105-112

Indiana Pacers - New York Knicks 103-98
(Bojan Bogdanović je odigrao 36 minuta za Indianu, zabio je 24 koša i upisao četiri skoka i dvije asistencije; Mario Hezonja nije ulazio u igru za New York)

Philadelphia 76ers - Cleveland Cavaliers 106-99
(Ante Žižić je odigrao 34 minute za Cleveland, zabio je 12 koševa i upisao pet skokova i dvije asistencije)

Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 107-123

New Orleans Pelicans - Milwaukee Bucks 113-130

Denver Nuggets - Minnesota Timberwolves 133-107
(Dario Šarić je odigrao 19 minuta za Minnesotu, zabio je devet koševa i upisao četiri skoka, jednu asistenciju i dvije ukradene lopte)

LA Clippers - Portland Trail Blazers 104-125
(Ivica Zubac je odigrao 22 minute za Clipperse, zabio je deset koševa i upisao 15 skokova te dvije asistencije)