Euroliga

Bogdanović, Ukić i Spahija pobijedili Banića i njegov Bilbao

Košarkaši Fenerbahçea upisali su drugu uzastopnu pobjedu u Euroligi. U gostima su u 4. kolu A skupine svladali Bilbao Basket sa 73-70...

Bila je to utakmica u kojoj su najbolji strijelci u obje momčadi bili hrvatski košarkaši. Bojan Bogdanović je s 19 poena za tursku momčad bio i prvi strijelac utakmice, dok je domaćine predvodio Marko Banić sa 17 poena.

Nakon dva uvodna poraza, momčad Fenerbahçea, koju vodi naš stručnjak Neven Spahija, upisala je drugu uzastopnu pobjedu, iako je početkom posljednje četvrtine zaostajala 61-53, a nešto više od 5 minuta prije kraja 67-59. No, gosti su tada napravili seriju 12-0 i okrenuli dvoboj u svoju korist.

Domaćoj momčadi je ovo, nakon uvodne pobjede, bio treći uzastopni poraz. Marko Banić je sa 17 koševa (7-10 iz igre, 3-5 iz slobodnih bacanja) i 5 skokova bio daleko najbolji u Bilbao Basketu.

Bojan Bogdanović je predvodio goste s 19 poena (5-8 za dva poena, 2-5 za tri, 3-3 slobodna bacanja) i 4 skoka. Roko Ukić je postigao 4 koša uz dva skoka, ali i četiri izgubljene lopte.

U drugoj utakmici ove skupine, Cantu je kao domaćin svladao Olympiacos 64-63. Cantu je tako upisao treću pobjedu, a Olympiacos treći poraz.

U D skupini, UNIKS je do druge pobjede u četvrtom nastupu stigao u gostima kod Asseco Prokoma 72-68. Poljskom sastavu je ovo bio četvrti uzastopni poraz.

Euroliga, 4. kolo:

skupina A:

Cantu – Olympiacos 64-63

Basket Bilbao – Fenerbahçe 70-73

Redoslijed: 1. Cantu 3-1, 2. Caja Laboral 3-0 (-1), 3. Fenerbahçe 2-2, 4. Basket Bilbao 1-3, 5. Olympiacos 1-3, 6. Nancy 1-2 (-1)

skupina B:

Unicaja – Zagreb 99-85

Redoslijed: 1. Unicaja 3-1, 2. CSKA 3-0 (-1), 3. Panathinaikos 3-0 (-1), 4. Brose Baskets 1-2 (-1), 5. Zagreb 0-4, 6. Žalgiris 0-3 (-1)

skupina D:

Union Olimpija – Galatasaray 70-79

Asseco Prokom – UNIKS Kazan 68-72

Redoslijed: 1. Barcelona 3-0 (-1), 2. Montepaschi 3-0 (-1), 3. Galatasaray 2-2, 4. UNIKS Kazan 1-3, 5. Union Olimpija 1-3, 6. Asecco Prokom 0-4