Ubacio 24 koša

Bogdanović odličan u porazu Fenerbahçea na startu Topa 16!

Utakmicom UNIKS-a i Fenerbahçea u sklopu skupine G započeo je drugi krug Eurolige košarkaša, Top 16. UNIKS je na kraju slavio 76-71 preokrenuvši susret u drugom poluvremenu...

Usprkos inspiriranoj utakmici hrvatskog reprezentativca Bojana Bogdanovića koji je ubacio 24 koša (dvice 3-5, trice 4-5, sl. bacanja 6-6) uz 2 skoka i 2 asistencije, Fenerbahçe nije uspio zadržati prednost koja je na poluvremenu iznosila velikih 17 koševa razlike (41-24).

U trećoj četvrtini UNIKS je smanjio na samo tri koša zaostatka, a u posljednjoj je dovršio preokret nošen na krilima Petra Samojlenka (16 koševa i 10 asistencija) i Vladimira Veremeenka (17 koševa i 11 skokova). Dvoznamenkasti kod domaćina bili su još i Terrell Lyday i Henry Domercant koji su obojica ubacili po 16 koševa.

Problem poraženog istanbulskog sastava koji s klupe vodi Neven Spahija bio je što pored Bogdanovića, koji je na parketu proveo 26 minuta, nije imao raspoloženog pojedinca. Omer Onan ubacio je 12 koševa, dok su svi ostali ostali ispod deset poena uključujući našeg Marka Tomasa.

Tako je Tomas za 17 minuta zabio tek 3 koša (dvice 0-2, trice 1-3), uz 1 skok i 1 asistenciju, dok je Roko Leni-Ukić propustio susret zbog loma prsta.