Neizvjesna utakmica

Barcelona ipak slavila u Istanbulu, Andrić najbolji u porazu domaćina!

Košarkaši Barcelone upisali su petu uzastopnu pobjedu u Euroligi. U 5. kolu D skupine svladali su u Istanbulu momčad Galatasaraya sa 70-66…

Najveći dio posla Barcelona je obavila u drugoj četvrtini, koju je dobila s 25-10, pa je na odmor otišla s 15 poena prednosti, 44-29. Galatasaray se u završnici utakmice vratio u igru, ali nije uspio izboriti barem produžetak.

Hrvatski reprezentativac Lukša Andrić je u nepune 23 minute igre sa 17 koševa bio prvi strijelac utakmice, ujedno i jedini s dvoznamenkastim brojem koševa u svojoj momčadi. Gađao je 7-11 iz igre i 3-3 iz slobodnih bacanja. Dodao je 3 skoka, po jednu asistenciju i osvojenu, te dvije izgubljene lopte.

Kod gostiju su najbolji strijelci bili Slovenac Erazem Lorbek s 14 i Juan Carlos Navarro s 12 poena.

Galatasarayju je ovo treći poraz u petom nastupu.

Košarkaši Union Olimpije teško su poraženi na gostovanju kod UNIKS Kazana u sklopu 5. kola skupine D. Na kraju je bilo 81-51 za ruski sastav.

Olimpija je utakmicu otvorila serijom 7-0, a na poluvrijeme se otišlo s 39-34 za UNIKS. No, u nastavku slovenska momčad pada, pa UNIKS u prve tri minute treće četvrtine bježi na velikih 48-34, prednost koja se do kraja samo povećavala.

Najučinkovitiji u trećoj ovosezonskoj pobjedi UNIKS-a bio je Terrell Lyday s 22 koša (dvice 7-8), 4 skoka i 7 asistencija, što je bilo dovoljno za vrijednosni indeks 30. Dvoznamenkast učinak po broju poena kod pobjedničkog sastava ostvarili su još Mike Wilkinson (20) i Vladimir Veremeenko (11).

Kod poražene Olimpije najefikasniji s 13 koševa bio je Ratko Varda, dok se hrvatski reprezentativac Damir Markota utopio u sivilo "zmajčeka" upisavši tek 4 koša (dvice 2-2, trice 0-2), uz 4 skoka i 1 asistenciju za 35 minuta igre.