breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"

Barca bolja od Reala, Tomić najbolji kod gostiju

Prvi "El Clasico" dana, onaj košarkaški, pripao je Barceloni. Katalonci su u prvoj utakmici 29. kola španjolske ACB lige nastavili nanositi udarce najvećem rivalu, madridskom Realu...

Pobijedila je Barcelona u svojoj Blaugrani sa 79-74, nanijevši Realu već sedmi poraz u osam međusobnih utakmica ove sezone u svim natjecanjima.

Ključnu su prednost košarkaši Xavija Pascuala napravili u drugoj četvrtini koju su riješili u svoju korist s 22-6. "Kraljevski klub" se od toga više nije uspio oporaviti iako je u posljednjoj četvrtini iskoristio opuštenost Barçe i učinio poraz znatno blažim.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić još je jednom bio najistaknutiji igrač u redovima Reala, imao je najbolju valorizaciju u svojoj momčadi (16 indeksnih bodova). Za 29 minuta na parketu postigao je 12 koševa (šut za dva poena 4-8, slobodna bacanja 4-6), te sedam skokova i tri asistencije. Efikasniji od njega u sastavu Ettorea Messine bio je samo Sergio Llull s 19 poena.

Pobjednike su predvodili Juan Carlos Navarro s 20 koševa, te Erazem Lorbek s 15 poena i šest skokova.

Barcelona na ljestvici ima četiri pobjede više od drugoplasiranog Reala.

ACB liga, 29. kolo:

Barcelona - Real Madrid 78-73

Redoslijed: 1. Barcelona 27-2, 2. Real Madrid 23-6, 3. Caja Laboral 22-6, 4. Valencia 19-9...