ACB: Tomić najbolji u pobjedi Reala kod kuće

Ante Tomić s 16 postignutih koševa bio je najbolji strijelac u pobjedi Reala protiv Valladolida..

Košarkaši madridskog Reala su se uspjeli oporaviti nakon velikog šoka doživljenog tijekom tjedna, kada su teško poraženi kod belgijskog Charleroija u utakmici Eurolige...

U 8. kolu španjolske ACB lige Real je na svom parketu pobijedio Valladolid 87-82 i tako se s omjerom 7-1 izjednačio na vrhu ljestvice s aktualnim prvakom Caja Laboralom. U njihova leđa gledaju košarkaši Barcelone koji imaju omjer 6-2.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je zajedno s Carlosom Suarezom bio najbolji strijelac Messinine momčadi. Postigli su obojica po 16 poena, s tim da je bolju kompletnu igru ostvario hrvatski reprezentativac. Tom napadačkom učinku je dodao sedam skokova, tri asistencije i jednu blokadu, a sve to za 23 minute na parketu. Za dva poena je gađao 7-9, a sa linije slobodnih bacanja 2-4.

Bilbao Basket je poražen pred svojim navijačima od Joventuta 92-85. Gubili su tijekom prvog dijela igrači Bilbaa i sa više od 20 poena, ali su na kraju čak zaprijetili i došli blizu pobjede.

Hrvatski košarkaš Marko Banić je tijekom 32 minute na parketu postigao 11 poena uz četiri skoka i tri asistencije. Gađao je 4-7 za dva poena, 0-1 za tri, te 3-4 s linije slobodnih bacanja. Šest igrača Joventuta je, pak, upisalo 10 poena i više u petoj pobjedi te momčadi.

Alicante je, pak, pao na gostovanju kod Estudiantesa 92-72. Mario Stojić je na poražene igrao 25 minuta, te je ubacio devet poena uz jedan skok. Gađao je 2-5 za dva, 1-4 za tri i 2-2 za jedan poen.