ACB polufinale: Izvrsni Tomić vodio Real do pobjede

Do prve su pobjede u trećoj utakmici polufinala doigravanja španjolskog prvenstva stigli košarkaši Real Madrida. Svladali su pred svojim navijačima Caju Laboral 80-67...

Iako će rezultat sugerirati lako ostvarenu pobjedu, valja naglasiti da je istekom 36. minute semafor pokazivao izjednačenost rezultata pri 63-63, te da je tek nakon toga serijom 9-0 Real odveo utakmicu u mirni završetak.

U seriji koja se igra na tri pobjede, a koja će dati suparnika Barceloni u finalu doigravanja, Real je tako smanjio na 2-1. Prve su dvije utakmice izgubili u egal završnicama (62-60, 85-80 nakon produžetka), da bi ovaj puta posljednje minute riješili u svoju korist.

Valorizacijski je partijom dominirao hrvatski centar pobjedničke momčadi Ante Tomić. Indeksna 24 boda sakupio je učinkom od 18 poena (8/11 za dvicu, 2/2 slobodna bacanja) i sedam skokova. Odmah do njega bili su Sergio Llull (17 koševa) i Felipe Reyes (11 poena, devet skokova).

Za poražnu momčad Tiago Splitter je postigao 17 poena, šest manje, uz osam skokova, dodao je Mirza Teletović.
Četvrta utakmica na rasporedu je u petak, a domaćin će ponovno biti Real.