ABA liga

Split pobijedio Zadar u hrvatskom okršaju, visoko slavlje Cibone

Cibona i Split sada imaju isti omjer, dok Zadar zaostaje jednu pobjedu.

U susretu 5. kola regionalne košarkaške ABA lige Split je kao gost svladao Zadar sa 72:66.

Split je bolje otvorio utakmicu te vodio gotovo čitavim njezinim tijekom. Zadrani su zaostatak 13:26 s kraja prve četvrtine hvatali gotovo 20 minuta sve dok tri minute prije isteka treće četvrtine nisu poveli sa 49:47.

No, ispostavit će se kako je to bilo njihovo jedino vodstvo na utakmici jer su Splićani odgovorili serijom 12:1 do kraja treće dionice igre.

U posljednjoj četvrtini Zadar se nije uspio približiti na razliku manju od četiri poena.

Marko Luković je sa 18 koševa predvodio Split, dok je Dominic Gilbert ubacio 13 poena za Zadar.

Split je sada na omjeru pobjeda i poraza 2-3, a Zadar na 1-4.

gol expired Bale zabio prvi gol od povratka i donio pobjedu Tottenhamu: Mourinhova momčad druga na ljestvici! divider

Košarkaši Cibone u susretu su 5. kola regionalne ABA lige kao domaćini u KC "Dražen Petrović" uvjerljivo svladali Primorsku iz Kopera sa 91:50.

Protiv posljednjeg sastava lige Cibona je odigrala kvalitetnu utakmicu, vrlo brzo stekla opipljivu razliku koja je u nastavku samo rasla do konačnih +41.

Josip Bilinovac je sa 21 košem bio najefikasniji kod Cibone, dok je Urban Durnik ubacio 13 poena za Primorsku.

Nakon pet kola Cibona je na omjeru pobjeda i poraza 2-3, dok je Primorska Koper na 0-5.