realova veza presudila

Bale zabio prvi gol od povratka i donio pobjedu Tottenhamu: Mourinhova momčad druga na ljestvici!

Povratnik Gareth Bale izabrao je odličan trenutak za prvi pogodak ove sezone.

Nogometaši Tottenhama probili su se na drugo mjesto ljestvice engleskog prvenstva nakon što su u susretu sedmog kola pobijedili Brighton & Hove Albion sa 2:1.

Spursi su uoči ovoga kola bili na devetom mjestu, a pobjedom su napravili veliki skok.

Strijelci za pobjedu Tottenhama bili su Hary Kane iz jedanaesterca u 13. minuti, te Gareth Bale u 73. minuti. Bio je to Baleov prvi pogodak za Spurse sedam godina i 166 dana nakon što je postigao posljednji pogodak za londonski klub.

Bale je od 2007. do 2013. igrao za Tottenham, potom je za 91 milijun eura preselio u Real Madrid, a u Tottenham se vratio 19. rujna ove godine. Za goste je zabio Tariq Lamptey (56).

Upoznajte hrvatske vratarske dragulje u ligama petice i legendarnog trenera vratara

U derbiju kola Arsenal je na gostovanju pobijedio Manchester United s 1:0 ostvarivši prvu ligašku pobjedu na Old Traffordu u posljednjih 14 godina.

U ljepotici kola Southampton je na gostovanju pobijedio Aston Villu sa 4:3, dok je Everton izgubio od Newcastlea i nakon pobjede Spursa pao na treće mjesto.