Šokantna završnica

Nevjerojatan posrtaj Cibone pod Tornjem: Vukovi imali +5 deset sekundi prije kraja i izgubili

Borac iz Čačka porazio je Cibonu 97:101 nakon produžetaka u sklopu regionalne ABA lige.

Dino Repeša (Foto: Marko Todorov/Cropix)

Jedanaest sekundi prije kraja Cibona je vodila 86:81 protiv Borca u Zagrebu, u prvom susretu 14. kola regionalne ABA lige, ali je na kraju poražena nakon produžetka 97:101 (20:20, 23:20, 19:22, 24:24; 11:15).

Vrlo izjednačena bila je cijela utakmica, s tim da se Cibona početkom drugog poluvremena odvojila na osam poena razlike (48:40), ali je i tijekom treće dionice ispustila prednost i upala u zaostatak.

Ismael Diallo Diallo postao tek treći igrač Hajduka koji je ovo uspio divider

Početkom posljednje četvrtine ponovno je Cibona napravila seriju i povela te je 11 sekundi prije kraja imala sigurnu prednost 86:81. No, primila je koš, a potom je Majcunić izgubio loptu te napravio prekršaj nakon kojeg je Tasić, koji je zabio, imao dodatno bacanje s kojim je izjednačio na 86:86 i Borcu omogućio produžetke.

Dodatnih pet minuta Borac je otvorio serijom 8:0 čime je riješio utakmicu i došao do sedme pobjede u sezoni.

Marco Schwarz VIDEO Ivica Kostelić otkrio što je uzrokovalo tešku ozljedu Schwarza: "Ni prvi ni zadnji put" divider

Kod Cibone je najbolji bio Aleksandar Aranitović s 26 poena čemu je dodao po četiri skoka i četiri asistencije. Krešimir Radovčić je ubacio 16 koševa uz pet asistencija, a Domagoj Vuković 13 uz pet skokova.

U pobjedničkom sastavu po 28 poena su ubacili Ronaldo Segu i Danilo Tasić.