Poljud je ugostio prvu utakmicu četvrtfinala Lige nacija između Hrvatske i Francuske, a prvo poluvrijeme bilo je prepuno zanimljivosti.
Tri vijesti o kojima se priča
Vatreni su nakon samo pet minuta igre imali priliku za vodstvo, sudac Espen Eskaas pokazao je na bijelu točku nakon što je Ibrahima Konate igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru.
Nažalost, francuski vratar Mike Maignan je igricama poremetio koncentraciju Andreja Kramarića pa skinuo njegov udarac s bijele točke, ali nije to obeshrabrilo hrvatske nogometaše.
Dapače, do kraja poluvremena zabili su dva pogotka, Ante Budimir pa Ivan Perišić, a koliko je samopouzdanje poraslo našim nogometašima otkriva i fantastična "finta" Dominika Livakovića.
Francuzi su pokušali visoko pritisnuti našu posljednju liniju, vratili su loptu sve do Livakovića, zatrčao se na njega Ousmane Dembele, ali francuska zvijezda ovo definitivno nije očekivala.
Jedinica Vatrenih prodala mu je lažnjaka i poslala ga u prazno, nakon čega se Poljudom prolomio uzdah oduševljenja. Što drugo reći nego - svaka čast!
Livaković prodao lažnjak francuskoj zvijezdi
VIDEO Veličanstveni gol Perišića za veliku prednost protiv Francuza
Evo kako je Poljud dočekao i ispratio Perišića: Navijači jasno poručili što misle o legendi
VIDEO Pogledajte kako je Budimir svladao Maignana za eksploziju na Poljudu