Hrvatska reprezentacija
Debi dragulja

Baturina o povijesnom trenutku: ''San je zamijeniti Luku, ostao sam bez riječi''

Martin Baturina prokomentirao je pobjedu Hrvatske protiv Latvije i svoj debi za Vatrene.

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je vrijednu 0:2 pobjedu protiv Latvije u borbi za Euro 2024. godine u Njemačkoj.

Vatreni su odlično otvorili susret koji se igrao u teškim uvjetima u Rigi, brzo su načeli Latviju golovima Majera (6) i Kramarića (16) i zatim dominirali sve do kraja susreta.

Pogledajte sažetak utakmice Latvija - Hrvatska

Mnogi će brzo zaboraviti utakmicu u Latviji, ali ne i obitelj Baturina. Martin je debitirao u kockastom dresu, a već je prešišao oca po broju minuta na terenu, ušao je u 86. minuti umjesto Luke Modrića.

Mate Baturina odigrao je samo jednu utakmicu za Vatrene, bilo je to 1999. godine u prijateljskoj utakmici protiv Egipta kada mu je Ćiro pružio priliku da ubilježi nastup koji je trajao dvije minute.

Navijač Hrvatske utrčao je na teren na susretu između Latvije i Hrvatske FOTO Ovo je navijač kojeg je Dalić spašavao: Stariji gospodin uletio u teren divider

''Sad sam dobio tu informaciju'', a zatim je došlo pitanje je li zna gdje je Mate odigrao tu jedinu utakmicu, na što je Martin kratko odgovorio ''Nisam siguran''.

''San je zamijeniti Luku''

''Predivan je osjećaj, moram zahvaliti izborniku što sam upisao debi. Bez riječi sam, presretan. Jedan od najdražih trenutaka u karijeri i još zamijeniti Luku… san je zamijeniti ga'', rekao je Martin.

Gol Andreja Kramarića VIDEO Pogledajte kako je Hrvatska pobijedila Latviju: Majer i Kramarić riješili stvar divider

Brzo su dobili priliku on i Pašalić su debitirali za Vatrene, kako su vas primili?

''Osjećam se kao da sam tu već dvije godine, svi su me dobro prihvatili, hvala dečkima'', zaključio je.

Hoće li Vatreni pobjedom protiv Armenije osigurati Euro?