Trener Barcelone Pep Guardiola izuzetno je zadovoljan nastupom Barcelone u Donjecku...

Gol Lionela Messija tri minute prije poluvremena bio je dovoljan da Barcelona i u uzvratnom četvrtfinalnom dvoboju Lige prvaka savlada Šahtar u Donjecku s 1-0, te tako s ukupnih 6-1 izbori plasman među četiri najbolja...

''Igrači koje imam na svom raspolaganju su fantastični i privilegija je voditi ih i u trećem uzastopnom polufinalu Lige prvaka. Ovi igrači osvajali su naslove i s Barcelonom i sa reprezentacijom, ali jednostavno idu dalje,'' komentirao je Barcelonin trener Pep Guardiola.

''Trebalo nam je neko vrijeme da se pokrenemo, ali jednom kad smo to učinili, počeli smo dominirati. Znali smo da će biti teško, znali smo da ćemo ih morati odbiti u ranoj fazi. Nakon toga su pomalo počeli gubiti srčanost, kada su vidjeli da situacija po njih postaje nemoguća.''

Sada Barceloni slijede dva uzastopna okršaja s Real Madridom, prvi u subotu na Santiago Bernabeuu u sklopu Primere, a potom u finalu Kupa kralja u Valenciji četiri dana kasnije.

''U subotu želimo pobijediti jer bi to za nas bio golem korak naprijed, ali ne mogu reći sa sigurnošću da će tako i biti jer nas čeka vrlo težak protivnik.''

S druge strane, trener Šahtara Mircea Lucescu čestitao je svojim igračima na borbenosti i zalaganju, te je čestitao dominantnom protivniku.

''Bila je to spektakularna utakmica. Borili smo se za svoju čast i nadali smo se izvedbi na koju možemo biti ponosni. Usprkos velikom broju izostanaka, imali smo više prilika nego li momčadi inače imaju protiv Barcelone. Za nas je bila velika prilika igrati protiv ovakvog protivnika i bit će to korisno iskustvo za našu mladu momčad. Barceloni čestitam na pobjedi i nadam se da će osvojiti Ligu prvaka,'' komentirao je Lucescu, čijoj je momčadi plasman u četvrtfinale Lige prvaka bio najveći uspjeh u tom natjecanju.