VIDEO Euforija nakon 5:0: Dajte nam ManUtd i Chelsea!

Arsenal se sinoć brutalno obračunao s Portom nakon čega je Arsene Wenger poželio najveće rivale...

'Nikad nije savršeno, ali ovo je bilo jako dobro i vrlo snažno', izjavio je trener nogometaša Arsenala Arsene Wenger nakon velike pobjede (5-0) njegove momčadi protiv Porta na Emiratesu...

U uzvratu osmine finala Lige prvaka Francuzova je momčad deklasirala portugalske prvake, koji su u London donijeli 2-1 prednost iz prve utakmice. 'Odradili smo vrlo dobro prvo poluvrijeme. Tijekom drugog poluvremena, nekih 10-15 minuta prilično smo se mučili. Tada je došao Nasrijev gol za 3-0 koji je napravio veliku, konačnu razliku. Nakon njega put do pobjede bio je daleko lakši.'

'Protivnik u četvrtfinalu? Imam čudan osjećaj, ali mislim da bi za nas najbolje bilo da se sučelimo engleskom protivniku. Ove godine nismo izgledali dobro protiv Manchester Uniteda i Chelseaja. Volio bih novu priliku dokazati da se s njima možemo nositi', kazao je Wenger.

Nicklas Bendtner postigao je hat-trick u 5-0 pobjedi protiv Porta. 'Već dugo to nisam uspio. Osjećaj je fantastičan', priznao je nakon susreta napadač Topnika.

'Izborili smo sljedeći krug i sada se na to moramo fokusirati. Naravno da sam presretan što sam ja pritom dao svoj obol, ali već sutra to sve treba zaboraviti. 'Možemo li osvojiti Ligu prvaka? Ova nam je pobjeda svakako ulila samopouzdanje da napravimo nešto što nikada nismo. Jasno je da ćemo pokušati', zaključio je 22-godišnji Danac.