VIDEO Agonija Wengera: Sve je ovo plod razočaranja u Barceloni!

Menadžer Arsenala Arsene Wenger priznao je nakon poraza njegove momčadi na Old Traffordu od Manchester Uniteda (2-0) u četvertfinalu FA Cupa kako njegovom sastavu trenutno nedostaje samopouzdanja...

''Moramo nekako prebroditi ovo razdoblje. Mislim da je razočaranje zbog poraza u Barceloni, u utorak u Ligi prvaka, odigralo ulogu i u ovoj utakmici. Moji su igrači imali taj dvoboj s Barcelonom u podsvijesti,'' veli Wenger.

Moramo nekako prebroditi ovo razdoblje. Mislim da je razočaranje zbog poraza u Barceloni, u utorak u Ligi prvaka, odigralo ulogu i u ovoj utakmici

Podsjećamo, Arsenal je prije dva tjedna izgubio finale FA Cupa od Birminghama 2-1, a u utorak je u Barceloni izgubio od katalonskog giganta s 3-1 uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka, te se oprostio od tog natjecanja, jer je u Londonu pobijedio s 2-1. Sada se Wengerova družina oprostila i od trećeg kup-natjecanja, te joj je ostalo samo prvenstvo Engleske.

''Na Old Traffordu se vidjelo da s nama nešto nije u redu. Ne po pitanju truda, već po pitanju samopouzdanja. No, u sljedeća dva tjedna moramo riješiti pitanja koja nas trenutno muče i pronaći našu snagu. Vjerujem da to možemo učiniti. Ovo je jako dobar ispit naših mogućnosti. Treba nam brza reakcija. Nemam zamjerki na zalaganje mojih igrača. No, trenutno nam ne polaze stvari od ruke. Igrači trebaju pobodriti jedan drugog i trebamo iz ove situacije izaći još jači,'' veli Wenger.

Apostrofirao je i odličnu večer Unitedovog nizozemskog vratara Edwina van der Sara, te jedan grub start Paula Scholesa.

''Svakoga tjedna je protiv nas neki vratar igrač utakmice. Ovo je bila čudna utakmica. Mi smo igrali dobro i kontrolirali utakmicu, a Manchester United je zabio iz prve šanse na utakmici. Utakmica se odvijala prema njihovim željama, bili su moćni u kontranapadima i efikasni ispred gola. Igralište je bilo dobro, sudac je bio dobar, jedino je Scholes bio loš,'' zaključio je Wenger.

Menadžer ''crvenih vragova'' Alex Ferguson pohvalio je, poput Wengera, svog vratara...

Iskreno govoreći, Arsenal je imao možda i više prilika, ali imali smo i mi svoje, pogotovo u drugom poluvremenu, koje smo odigrali jako dobro

- Alex Ferguson
''Van der Sar je bio fantastičan. Prošlog tjedna je protiv Liverpoola pogriješio kod jednog njihovog gola, ali u ovoj utakmici je sve vratio s kamatama. Nisu u pitanju samo njegove intervencije, već mirnoća koju prenosi na sve svoje suigrače,'' veli Ferguson.

''Naravno da su utakmice protiv Arsenala uvijek nešto posebno. Iskreno govoreći, Arsenal je imao možda i više prilika, ali imali smo i mi svoje, pogotovo u drugom poluvremenu, koje smo odigrali jako dobro,'' dodao je.

Inače, pogotke za Manchester United postigli su Brazilac Fabio da Silva u 28. i Wayne Rooney u 49. minuti. U 46. je minuti Fabija zamijenio ekvadorski desnokrilni igrač Antonio Valencia, nastupivši tako prvi put nakon petomjesečne pauze zbog teške ozljede gležnja.

''Sjajno je što se vratio u momčad, on donosi veliku razliku u naš sastav. U pitanju je sjajan, izvanredan igrač,'' zaključio je Ferguson.