Arsenal je s visokih 5:1 porazio Šahtar, a publika je ovacijama dočekala počasni pogodak našeg Eduarda!

Topao je doček zaslužio hrvatski reprezentativac na stadionu koji mu je bio dom u prošle tri sezone. Navijači su ustali sa svojih sjedalica u 63. minuti kada je Dudu ulazio u igru umjesto Adriana, bilo je i onih koji su u rukama imali dres hrvatskog Brazilca koji nakon loma noge 2008. u dvoboju protiv Birminghama više nije mogao izboriti svoje mjesto u Arsenalu, pa je ljesto preselio u Donjeck.

Ždrijeb je njegov bivši i novi klub smjestio zajedno u skupinu H Lige prvaka i dao Eduardu priliku da se u 3. kolu vrati u London. No, povratak mu neće ostati u lijepom sjećanju jer su Topnici dominirali terenom i potpuno deklasirali Ukrajince.

Alex Song je u 19. minuti iskoristio pogrešku Andrija Pjatova koji je ispustio loptu iz ruku i omogućio Kameruncu laki pogodak. U 42. minuti Song je ubacio s desne strane, Samir Nasri je došao do lopte, oslobodio se kapetana hrvatske reprezentacije Darija Srne i povećao vodstvo.

Povratnik nakon ozljede Cesc Fabregas u 60. je minuti realizirao jedanaesterac nakon prekršaja Adriana na Johanu Djourouu, a šest minuta kasnije je za domaće zabio i Jack Wilshere nakon odlične akcije i duplog pasa s Tomašom Rosickim.

U 69. minuti je fijasko gostiju još većim učinio Marouane Chamakh, uspješno izbjegavši zaleđe, a poraz gostiju je u 82. minuti minimalno ublažio Eduardo. Natrčao je na Jadsonovu loptu ubačenu s desne strane i lijevom je nogom, s desetak metara udaljenosti, zabio iza leđa bivšeg suigrača Lukasza Fabianskog.

Arsenal tako nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova i sjajnu gol-razliku 14-2, dok je Šahtar ostao na šest bodova. U prva dva kola nije primio ni pogotka, ali sve je nadoknadio na Emiratesu.

U drugoj utakmici skupine Braga je na svome terenu došla do prvih bodova. Pogocima Lime u 35. i Matheusa u 90. minuti pobijedila je Partizan s 2-0. Beograđani su tako ostali na nuli s minimalnim izgledima za plasman u drugi krug.

Liga prvaka, Skupina H, 3. kolo
Arsenal 5 1 Šahtjor Donetsk
Strijelci
1:0 A. Song Billong (19') 2:0 S. Nasri (42')
3:0 C. Fabregas (11m, 60') 4:0 J. Wilshere (66')

Skupina E

Roma - Basel 1:3 (Borriello 21 / Frei 17, Inkoom 43, Cabral 90)

Bayern - Cluj 3:2 (Cadu a.g., Panin a.g., Gomez 77 / Cadu 28, Culio 86)

Skupina F

Spartak - Chelsea 0:2 (Žirkov 23, Anelka 43)

Marseille - Žilina 1:0 (Diawara 49)

Skupina G

Ajax - Auxerre 2:1 (de Zeeuw 7, Saurez 41 / Birsa 57)

Real M. - Milan 2:0 (Ronaldo 13, Oezil 14)

Skupina H

Arsenal - Šahtar 5:1 (Song 19, Nasri 43, Fabregas 57, Wilshere 63, Chamakh 67 / Eduardo 81)

Braga - Partizan 2:0 (Lima 35, Matheus 90)