Nogometaši Barcelone odigrali su 1:1 s Realom na Camp Nouu, a Iniesta se vratio u momčad briljantnim potezom...

Real je o odnosu na prvi susret na Santiago Bernabeuu započeo sa znatno ofenzivnijom postavom, pa su tako u početnih 11 krenuli i Cristiano Ronaldo, Kaka, Angel di Maria i Gonzalo Higuain. U početnim je trenucima Real uspio pritisnuti Barcelonu duboko na njenoj polovici i visokim presingom čuvao se prijetnji. Međutim, to je trajalo početnih 15-ak minuta, nakon čega je Barcelona uspostavila svoju prepoznatljivu pas-igru, te je počela stiskati obruč oko Realovog gola.

Posebno je opasan katalonski klub bio u posljednjih 15 minuta prvog dijela. U tim je trenucima najzasposleniji igrač na travnjaku bio Realov vratar Iker Casillas koji je u tri navrata od 32. do 37. minute skidao udarce Lionela Messija, a u 34. minuti i vrlo dobar udarac Davida Ville. Ioko se na poluvrijeme otišlo s remijem, statistika je za Real bila poražavajuća. Naime, nakon 45 minuta Real je ostao bez udarca prema golu, dok je bio i posve inferiorniji u posjedu lopte (31%-69%).

Otvarajući gol na susretu zabila je Barcelona u 54. minuti,a strijelac je bio Pedro Rodriguez. Milimetarski preciznim dodavanjem u prostor Andres Iniesta pronašao je Pedra koji je lijepim udarcem ljevicom pronašao put do mreže i zabio svoj četvrti ovosezonski gol u Ligi prvaka. Barcelona je na taj način praktički osigurala prolaz u finale, budući su Realu u tim trenucima trebala čak tri gola za prolaz dalje. Uspio je Real do kraja zabiti tek jednoga, a strijelac je bio Marcelo u 64. minuti. Zabio je Brazilac nakon lijepog dodavanja Angela Di Marije s ruba peterca iz akcije kojoj je prethodila pogođena stativa argentinskog reprezentativca.

Do kraja susreta mreže se više nisu tresle, Barcelona je rutinski kontrolirala posjed lopte, a valja spomenuti da je u prvoj minuti sudačke nadoknade u igru kod omaćina umjesto Carlesa Puyola ušao Eric Abidal, francuski 31-godišnji branič koji je tako zaigrao samo šest mjeseci nakon operacija tumora na jetri. Prilikom ulaska zaslužio je ovacije prepunog Camp Noua.

Barcelona je apsolutno zasluženo izborila finale na Wembleyju, u kojem će igrati protiv pobjednika dvoboja Manchester United-Schalke. Za katalonskog giganta bit će to sedmi finale najjačeg klupskog nogometnog natjecanja, a u njemu će loviti četvrti naslov. Prethodna tri osvajali su sezone 1991/92, 2005/06 i 2008/09.