Fergusonovi nogometaši dokazali su da su trenutno najjača momčad na Otoku...

Manchester United plasirao se u polufinale Lige prvaka. U dvije utakmice protiv Chelseaja Fergusonovi nogometaši zabilježili su dvije pobjede i tako došli na korak od velikog finala na Wembleyju.

Od početka susreta u "kazalištu snova" United je imao terensku nadmoć. Ona nije bila toliko izražena velikim prilikama, ali gostima sa Stamford Bridgea visokim presingom momčad Sir Alexa Fergusona nije dala "disati". U 27. minuti došlo je do tog trenutka najvećeg uzbuđenja na susretu, kada je Javier Hernandez zatresao mrežu nakon lijepe asistencije Waynea Rooneyja, ali je gol opravdano poništen zbog zaleđa meksičkog napadača.

No, u 43. minuti Hernandez je iz neposredne blizine ugurao loptu u mrežu, a ovoga puta zaleđa nije bilo. Akciju je pokrenuo Wayne Rooney koji je dugom loptom na desnom boku pronašao Ryana Giggsa. Iskusni Velšanin je odigrao dupli pas s Johno O'Sheaom, a onda sjajnim ubacivanjem na drugoj vratnici pronašao Hernandeza koji je iz neporedne blizine zabio za 1-0.

U drugom poluvremenu menadžer Chelseaja Carlo Ancelotti pokušao je izmjenama u fazi napada (Drogba umjesto Torresa i Kalou umjesto Anelke) napraviti pritisak na vrata domaćina. Ipak, u nastavku je veliku priliku prvi stvorio Fergusonov sastav.

Ubacio je Rooney s desnog boka u 70. minuti, ali je Giggsov udarac glavom bio preslab za Petra Čecha. U istoj je minuti Chelsea ostao s igračem manje, budući je Ramires nakon prekršaja na Naniju zaslužio drugi žuti karton. Činilo se u tom trenutku da sva voda ide na mlin Manchester Uniteda, ali Chelsea je uspio vratiti nadu u prolaz dalje golom Drogbe u 77. minuti. Zabio je bjelokošćanski napadač nakon lijepog proigravanja dubinskom loptom Michaela Essiena i pronašao put do mreže ispod Edwina van der Sara malo iskosa s desne strane s nekih desetak metara.

No, United je uzvratio već u sljedećem napadu, a strijelac je bio Korejac Park Ji-Sung malo iskosa s lijeve strane. Odapeo je Ji-Sung ljevicom nakon prethodnog proigravanja Giggsa i tako potvrdio ulazak Manchester Uniteda u polufinale Lige prvaka po četvrti put u zadnjih pet godina. Ondje će "crveni vragovi" igrati protiv boljeg iz dvoboja Schalke - Inter.