Interu sretna i spretna pobjeda nad Chelseajem!

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Inter je u Milanu svladao Chelsea 2:1.

Prvi dvoboj trenerskih veličina Mourinha i Ancelottija otišao je na stranu Portugalca. Inter je sretno i spretno svladao Chelsea 2:1, iako su gosti iz Londona većinu utakmice bili bolji suparnik. Inter je imao start iz snova. Već u 3. minuti Diego Milito neometan je primio loptu u šesnaestercu gostiju, sjajno je prevario Terrya i zabio za vodstvo 1:0. No, to je bilo praktično sve od Intera u prvom dijelu, Chelsea je stalno prijetio. Prvo je Drogba u 15. minuti zatresao gredu iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, a samo tri minute kasnije udarac Ballacka krajnjim je naporom obranio Julio Cesar.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena  Kalou je krenuo sam prema vratima, Samuel ga je pratio iza leđa, malog kontakta je bilo, Kalou je pao, ali sudac Mehuto Gonzales nije svirao  jedanaesterac za Chelsea.

Dominaciju na terenu Chelsea je okrunio u 51. minuti, Ivanović je dugo vukao loptu, došao do 20 metara od Interovog gola, dodao Kalou koji je milimetarski preciznim i odmjerenim udarcem pogodio uz samu lijevu vratnicu Interovog gola. Tad se činilo da bi Chelsea mogao do potpunog preokreta, no jedan od rijetkih opasnih napada Intera samo 4 minute kasnije završio je pogotkom. Cambiasso je iz prve opalio jednu odbijenu loptu, pogodio je nekog u obrani Chelsea, lopta se ponovno odbila do njega, ali je ovaj put proparao mrežu Čecha. U 65. minuti Chelsea je imao najbolju priliku za izjednačenje, Anelka je pronašao Lamparda u kaznenom prostoru, no njegov udarac obranio je Cesar.

Inter je slavio s 2:1 ali je Chelsea ostavio bolji dojam. Uzvrat u Londonu sigurno će pružiti još jednu vrlo uzbudljivu utakmicu.

Tijek utakmice:

KRAJ

90' +2 - Chelsea je mogao do izjednačenja u sudačkoj nadoknadi, Lampard je izveo korner, lopta je prebačena na drugu stranu do Ballacka koji puca neprecizno iznad grede.

86' - Inter se povukao skroz na svoju polovicu, igraju skoro pravi bunker, ali isplati se jer Chelsea ne može doći do njihovog gola.

83' -  Lucio je sada dobio ovacije, jer je iznudio žuti karton Drogbe koji se moramo reći nije puno vidio u drugom poluvremenu.

79' - Pogrešna procjena sudaca, svirali su Balotelliju zaleđe, ali su pogriješili, moglo je biti opasno po vrata Chelseaja.

77' - Ostalo je manje od 15 minuta do kraja, utakmica je ušla u zatišje, nema prilika već 7 minuta.

70' - Dobra akcija Intera, na povratnu loptu dobro je reagirao Cambiasso no ovaj put udarac ljevicom pogodio je u blok nekog od igrača gostiju.

65' - UHHHHHH - Kakva akcija Chelseaja - Drobga je gurnuo loptu Anelki u kazneni prostor, a Anelka šalje povratnu loptu za Lamparda koji puca iz prve, a Julio Cesar ponovno s naporom blokira udarac.

60' - Balotelli je ostao ležati na podu, igrači Chelseaja smatrali su da simulira, pa su oklijevali s izbacivanjem lopte u aut, na kraju su igrači Intera oteli loptu i izbacili je u aut. Da stvar bude gora, vratar Chelseaja Peter Čech krivo je stao i mora napustiti igru! Zamijenio ga je Hilario.

55' - GOOOOOLLLLL - Cambiasso!!! Sjajan pogodak Argentinca, obrana Chelseaja izbacila je loptu glavom iz svog kaznenog prostora, Cambiasso je dočekao iz prve i pucao, lopta je ponovno pogodila u noge nekog od igrača Chelseaja, ali se ponovno odbila do Cambiassa koji ponovno puca iz prve i zabija fantastičan pogodak! Zaista rijetko viđen pogodak...

53' - Nova opasna akcija Chelseaja, Anelka je s desne strane ubacio, a Cambiasso u posljednji trenutak izbio loptu ispred Drogbe.

51' - GOOOOOOOLLLL - Kalou 1:1!!!! Ivanović je dugo vukao loptu, došao do 20 metara od Interovog gola, dodao Kalou koji je milimetarski preciznim i odmjerenim udarcem pogodio uz samu lijevu vratnicu Interovog gola. Moramo reći zasluženo izjednačenje gostiju.

49' - I u nastavku se nastavlja dominacija Chelsea, Drogba je imao jedan neuspješan pokuaj glavom, u dosadašnjem dijelu utakmice udarci prema vratima 12-3 u korist Chelseaja, no pišu se golovi...

Poluvrijeme (1:0)

45' - UHHHHHHH - Greška obrane Intera zamalo ih je stajala pogotka, Chelsea je izveo aut, lopta je preskočila Zanettija koji ju je malo skrenuo, Kalou je krenuo sam prema vratima, s leđa ga je pratio Samuel. Kalou je pao, malog kontakta je bilo ali nedovoljno za suca Mehuta Gonzalesa da svira jedanaesterac.

41' - Prvi udarac iz kuta na utakmici izveo je Chelsea, čini se da je Terrya netko gurao prilikom skoka, ali sudac se nije oglasio.

33' - Konačno prigoda za Inter, Sneijder je sjajno pronašao Eto'a koji s nekih 6-7 metara od gola nije dobro zahvatio loptu i prilika je otišla u nepovrat.

31' - Novi udarci Chelseaja, prvo je Drogba ometan pucao slabo glavom, a onda Lampard iz daljine potegnuo ali neprecizno. Interovci se ne vide na terenu.

29' - Nastavljaju se napadi Chelseaja, sada je pucao Obi Mikel, ali ponovno u ruke Cesara.

24' - Kakav pokušaj Drogbe. Na vrhu šesnaesterca pokušao je iz prve volejom pogoditi nabačenu loptu, petica za ideju, ali izvedba je bila malo slabija.

23' - Milito se ponovno našao u šesnaestercu gostiju, ponovno je prodao sjajan lažnjak, ali se bacio i zasluženo dobio žuti karton zbog simuliranja.

18' - UHHHHHHH - Opsada Interovog gola, Chelsea plete mrežu, sada je Ballack sjajno pucao s nekih 20-ak metara, Cesar se izvinuo i boksao loptu. Odmah nakon toga Drogba se odlično zagradio leđima, no udarac mu nije bio opasan.

15' - UHHHHHHH - Drogba je sjajno izveo slobodan udarac s nekih 25 metara od Interovog gola, prebacio je živi zid, Cesar je već bio svladan ali ispriječila se prečka. Najbola prilika Chesleaja do sada.

12' - Novi pokušaj Chelseaja, ovaj put Mikel je pucao ali po sredini, Cesar je uhvatio loptu bez problema.

11' - Prvi udarac Chelseaja prema Cesaru, pokušao je Anelka, ali lopta je sporo otišla pokraj desne vratnice.

3' - GOOOOOL 1:0 - Diego Milito!!! Ležerna obrana Chelseaja zaboravila je na Milita, koji se lažnjakom riješio zaspalog Terrya, i zabio za vodstvo Intera.

1' - Odmah u prvom napadu Chelseaja Lucio je uklizao Drogbi u noge, bolna grimasa Bjelokošćanina, ali stisnuo je zube i nastavio dalje.

Pred nama je sjajna večer u nogometnoj Ligi prvaka. Na Giuseppe Meazzi sastaje se najintrigantniji par osmine finala. Inter dočekuje Chelsea, klub kojeg je uspješno vodio Jose Mourinho, sadašnji trener talijanskog kluba. S druge strane bit će bivši trener Milana Carlo Ancelotti.

Mourinho ne može računati na ozlijeđene Santona, Chivua i Materazzija. U gostujućim redovima nema Ashleyja Colea, Deca, Essiena, Žirkova i Bosingwe.

Sastavi:

Inter: Julio Cesar, Maicon, Samuel, Lucio, Zanetti - Stanković, Cambiasso, Thiago Mota, Sneijder - Etto, Diego Milito.

Chelsea: Čeh - Ivanović, Carvalho, Terry, Malouda - Ballack, Mikel Obi, Lampard - Anelka, Kalou - Drogba.