VIDEO Drama: Inter čudesnim preokretom slomio Bayern!

Sjajna utakmica na Allianz Areni: velikim preokretom u drugom dijelu Inter je s 3:2 dotukao Bayern i ide dalje!

Najveće zasluge za neočekivan trijumf ima Samuel Eto'o. Doveo je Kamerunac goste u vodstvo na proigravanje Pandeva već u četvrtoj minuti, da bi u drugom poluvremenu asistirao Sneijderu u 63. i Pandevu u 88. minuti. Makedoncu, koji je zabio svoj prvi gol u Ligi prvaka ove sezone, Kamerunac je asistenciju vratio nakon što je osvojio tešku loptu u duelu s Brenom, te poslužio suigrača u napadu koji je natrčao s desne strane i ljevicom majstorski plasirao loptu u daljnji gornji kut Thomasa Krafta.

Eto'ov je gol osmi njegov ove sezone u natjecanju. Izjednačio se njime s najboljim strijelcem, Barceloninim Argentincem Leom Messijem.

Bayern je, nakon Eto'ova gola, dominirao prvim dijelom utakmice. Rezultat su u 2-1 vodstvo za momčad Louisa van Gaala preokrenuli Mario Gomez (također osmi gol u Ligi prvaka) i Thomas Müller. Prvi je gol pao nakon nove tragikomične pogreške vratara Intera Juija Cesara. Niti dvije takve, računajući prvu iz Milana, nisu talijansku momčad koštale ispadanja.

Milanska je momčad tako iznova izbacila Bavarce u važnoj europskoj utakmici nakon finala prošle godine. Bayern je pak postao tek druga momčad u povijesti nokaut-faze Lige prvaka koja je uspjela ispasti nakon gostujuće pobjede u prvoj utakmici.

Svih je 90 minuta na poziciji lijevog beka u Bayernovoj momčadi, koja je ovim porazom ostala bez prilike za trofej ove sezone, odigrao hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić.