U prvom kolu Lige prvaka Werder i Tottenham odigrali su 2:2 u Bremenu, a Twente i Inter također...

Počela je Liga prvaka, a već u prvom prijenosu na Gol.hr i Novoj TV imali smo prilike gledati pravu golijadu. Gledatelji na Weser stadionu u Bremenu uživali su u sjajnoj otvorenoj utakmici između Werdera i Tottenhama koja je završila neriješenim rezultatom, a posebno se istaknuo 21-godišnji njemački reprezentativac BiH korijena Marko Marin. Svojim potezima donio je preokret domaćima.

Gosti iz Londona bez ozlijeđenog Modrića u prvom sastavu odlično su krenuli i dominirali tijekom cijelog prvog poluvremena. U 12. minuti odličan prodor Balea po lijevoj strani završio je autogolom Pasanena. Finski branič bio je pod pritiskom Croucha i u želji da izbije loptu pospremio ju je iza Wiesea. U 18. Minuti Crouch je fantastično zabio glavom na asistenciju van der Vaarta i činilo se da će Spursi do lake pobjede usred Bremena.

Ipak, Werder je momčad koja se nikad ne predaje i na njegovim utakmicama uvijek pada puno golova. U 43. minuti Assue-Ekotto napravio je veliku pogrešku, poklonio domaćima aut, nakon kojeg je Almeida zabio na nabačaj Brazilca Wesleyja. Taman prije poluvremena njemački su se nogometaši vratili u utakmicu, a odmah na početku drugog Marko Marin sjajnim je udarcem probušio Cudicinija i izravnao na 2:2.

Do kraja dvoboja Werder je bio bolja momčad i imao nekoliko odličnih prilika, ali Almeida, Hunt i Marin nisu uspjeli zabiti. Marko Marin u nekoliko je navrata sam promiješao obranu Spursa i oduševio domaće. No, u samoj završnici Tottenham je bio taj koji je morao doći do trijumfa. Prvo je u 82. minuti Crouch trebao samo postaviti nogu na ubačaj Balea, no malo je kasnio, da bi u 86. minuti krakati engleski napadač izašao sam pred Wiesea i poslao loptu pokraj gola. Odlična je to bila utakmica u kojoj je remi definitivno najpravedniji konačni rezultat.

Od hrvatskih igrača u Tottenhamu, u utorak je igrao samo Vedran Ćorluka (odradio cijeli dvoboj). Stipe Pletikosa i Niko Kranjčar nisu ulazili u igru, dok Luke Modrića nije ni bilo u kadru zbog ozljede lijeve potkoljenice zadobivene u subotnjoj utakmici protiv West Bromwicha.

U istoj skupini A branitelj naslova Inter nije uspio doći do pobjede u Enschedeu kod nizozemskog prvaka. Poveli su, istina, 'Nerazzurri' u 13. minuti pogotkom Nizozemca Wesleya Sneijdera koji je u mrežu pospremio odbijenu loptu nakon udarca Diega Milita.

No, Twente je izjednačio samo sedam minuta kasnije nakon što je Theo Janssen iz slobodnog udaraca pogodio bliži kut Julija Cesara. Poslije Janssenova ubacivanja iz kornera u 30. minuti Interov prošlosezonski junak Milito je nespretno reagirao i glavom matirao vlastitog vratara.

Ipak, momčad Rafaela Beniteza je do poluvremena izjednačila golom Samuela Eto'oa nakon duplog pasa s Goranom Pandevim, a rezultat se više nije mijenjao do kraja ogleda.

Nakon prvog kola u ovoj izuzetno zanimljivoj skupini svi imaju pod bod i istu gol razliku...

Liga prvaka, 1. kolo, rezultati:

skupina A

Twente - Inter 2:2 (Janssen 20, Milito a.g. 30 / Sneijder 13, Eto'o 41)

Werder - Tottenham 2:2 (Almeida 43, Marin 49 / Pasanen a.g. 12, Crouch 18)

skupina B

Lyon - Schalke 1:0 (Bastos 21)

Benfica - Maccabi TA 2:0 (Luisao 20, Cardoso 68)

skupina C

Manchester U. - Rangers 0:0

Bursaspor - Valencia 0:4 (Costa 16, Aduriz 41, Hernandez 68, Soldado 76)

skupina D

Barcelona - Panathinaikos 5:1 (Messi 21, 44, Villa 32, Pedro 76, Alves 90 / Gouvou 20)

Kopenhagen - Rubin 1:0 (N'Doye 87)