Ushićeni van Gaal: Olić i van Bommel bili su najbolji

Ne stišavaju se pohvale na račun Ivice Olića koji je u Torinu odigrao sjajnu utakmicu, te je svakako bio najbolji pojedinac Bayerna u ključnoj utakmici 6. kola Lige prvaka protiv Juventusa...

Bayern je uvjerljivim trijumfom nad Juventusom 4-1 osigurao plasman u osminu finala Lige prvaka, a Olić je pogodio vratnicu, iznudio jedanaesterac za 1-1, te poentirao za 1-2 na semaforu. Svih 79 minuta koliko je proveo na terenu, prije nego što je zbog iscrpljenosti sam zatražio zamjenu, bio je konstantna ''opća opasnost'' za Juventusovu obranu koju je dovodio do ludila...

'Igrali smo toliko dobro i moćno da se Juventus mučio svih 90 minuta. U mojoj momčadi su svi bili dobri, a najbolji su bili Ivica Olić i Mark van Bommel,' ushićeno je prokomentirao odličnu predstavu svoje momčadi nizozemski trener Louis van Gaal.

'Nevjerojatno je koliko je Ivica Olić pretrčao na utakmici u Torinu, nevjerojatno,' divio se Oliću i izvršni predsjednik Karl-Heinz Rummenigge.

Olić je i u izvještajima medija s utakmice bio etiketiran kao igrač utakmice, a njemački tiražni dnevnik ocijenio ga je s maksimalnom jedinicom!

'Nadam se da ćemo ovakve predstave pružati i dalje u Ligi prvaka, te da ćemo imati i još više razloga za slavlje u sljedećoj kalendarskoj godini',  zaključio je Ivica Olić, 30-godišnji hrvatski reprezentativac, apsolutni junak utakmice u Torinu.

Juventusov kapetan Alessandro del Piero bio je jako tužan nakon poraza.

'Ne možemo tu govoriti o jednom igraču koji je podbacio ili zakinuo momčad. Isto tako, nema govora da je netko više ''kriv'', a netko nije uopće. Ne, svi smo, bez iznimke, jednako krivi za neuspjeh! Teško je pronaći riječi nakon ovakvog poraza. Moramo se svi zajedno jako potruditi da se izvučemo iz ove situacije.'