U debaklu 'Topnika' stradao Van Persie: Upitan nastup na Camp Nou

Arsenal bi u uzvratu osmine finala protiv Barcelone mogao igrati bez važne karike...

Nizozemski napadač Arsenala Robin van Persie ozlijedio je koljeno u finalu Carlling Cupa igranog u nedjelju, zbog čega bi mogao propustiti nastup u uzvratu osmine finala nogometne Lige prvaka protiv Barcelone (8. ožujka na Camp Nou).

Težina Van Persiejeve ozljede zasad nije poznata, a više će se znati nakon detaljnih pretraga.

"Ima problema s koljenom. Da, ozlijedio se kod postizanja gola," komentirao je Arsenalov menadžer Arsene Wenger, čija je momčad na Wembleyju u finalnom susretu poražena od Birminghama 2:1.

Ozlijedio se Van Persie prilikom postizanja gola u 38. minuti, ali Wenger ga je povukao s travnjaka tek u 69. minuti.

Nakon problema s ozljedama u prvom dijelu sezone, Van Persie je po povratku natjecateljskom ritmu u sjajnoj formi, što pokazuje 13 golova iz 11 zadnjih utakmica, uključujući i gol Barceloni u 2-1 pobjedi Arsenala u prvom međusobnom susretu osmine finala Lige prvaka.