Nogometaši Rome velikim su preokretom došli do pobjede protiv Bayerna (3-2) u 5. kolu skupine E Lige prvaka. "Vučica" se na taj način približila prolasku u drugi krug koji su Bavarci osigurali već ranije...

Prvo je poluvrijeme u potpunosti proteklo u znaku Bayerna, a još je jednom prva figura u sastavu Louisa van Gaala bio ove sezone iznimno raspoloženi Mario Gomez. Najprije je u 33. minuti svladao Julija Sergija nakon akcije Tonija Kroosa i Francka Riberyja, a šest minuta kasnije je pravovremenim utrčavanjem iskoristio dodavanje Thomasa Müllera. Time je došao do brojke od 15 pogodaka za Bayern ove sezone u svim natjecanjima, od čega ih je šest postigao u Ligi prvaka.

No, sav Gomezov trud je u drugom poluvremenu pao u vodu. Već u 49. minuti je kontru po desnoj strani povukao Jeremy Menez, pretrčao je pritom i Martina Demichelisa i ubacio loptu u kazneni prostor gdje ju je Marco Borriello uspio ugurati u mrežu iako je prije toga pao.

U 81. minuti je Mirko Vučinić sjajno proigrao Johna Arnea Riisea, Norvežanin je utrčao u kazneni prostor i s lijeve strane ubacio kapetanu Danieleu de Rossiju za sigurnu realizaciju.

Samo tri minute kasnije Romin je preokret dobio i "točku na i" kad je Francesco Totti, koji je u igru ušao u 75. minuti, realizirao jedanaesterac dosuđen nakon prekršaja mladog vratara Thomasa Krafta (22) na Borriellu.

Spomenimo i da je Danijel Pranjić odigrao cijelu utakmicu za goste koji su u dosadašnjem tijeku natjecanja imali maksimalan učinak od četiri pobjede. Ujedno su prekinuli niz od tri gostujuće pobjede u Ligi prvaka (Lyon prošle sezone, te Basel i Cluj ove).

Roma je, pak, u četvrtom pokušaju došla do prve pobjede protiv Bavaraca, ali još uvijek nije osigurala drugo mjesto u skupini budući da je Basel u drugom ogledu večeri na svome St. Jakob-Parku svladao Cluj s 1-0. Jedini je pogodak u 15. minuti postigao Federico Almerares, iskoristivši sjajno dodavanje Samuela Inkooma. Basel je na taj način osigurao najmanje treće mjesto i nastavak natjecanja u Europa ligi, a za prolazak dalje u Ligi prvaka će trebati pobjedu u Münchenu u zadnjem kolu i poraz Rome kod Cluja.

Dodajmo još da je Saša Bjelanović za rumunjsku momčad ušao u igru u 46. minuti, zamijenivši Traorea.